Ogłoszenia - III Niedziela Zwykła 24.01.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana), 12.00, i 0 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych właściwych dla strefy czerwonej.
  2. W obliczu niedawnego trzęsienia ziemi w Chorwacji diecezjalna Caritas organizuje pomoc dla poszkodowanych. Ofiary na ten cel można składać dzisiaj i przez cały tydzień do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy — w środę wieczorem; Msza Święta za Ojczyznę za przyczyną św. Wojciecha B M. – w czwartek wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.
  4. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto Nawrócenia św. Pawła oraz zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan – w poniedziałek; wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa – we wtorek; wspomnienie św. Tomasza z Akwinu – w czwartek; Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – w piątek.
  5. Jak słyszeliśmy, w najbliższą sobotę w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Tarnowie – Mościcach o godz. 10.00 odbędą się świecenia biskupie ks. Artura Ważnego. Z tej okazji Akcja Katolicka w całej diecezji organizuje dzień postu i modlitwy w poniedziałek (25 stycznia) oraz zaprasza do wspólnej modlitwy po wieczornej Mszy Świętej litanią do św. Józefa, natomiast wierni diecezji, a zwłaszcza osoby należące do grup parafialnych, gromadzą się na wspólnej adoracji w piątek od godz. 19.30. Nasza parafia włącza się w te inicjatywy. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie w intencji biskupa nominata: w poniedziałek na Mszy Świętej wieczornej, w którą włączy się parafialny oddział Akcji Katolickiej; w piątek na Adorację na godz. 19.30, koordynowanej przez młodzież z grupy Adonai; oraz w sobotę, łącząc się duchowo poprzez transmisje radia RDN Nowy Sącz bądź telewizji Trwam.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne Nabożeństwo, które polega na uroczystym wystawieniu Najświętszego Sakramentu oraz adoracji przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post. Porządek adoracji będzie następujący: Mężczyźni - po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej o godz. 12.00; Siostry Zakonne - od godz. 13.15; Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych - od godz. 14.30; kobiety - od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wiernemu który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.
  7. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy do kościoła w czwartek na godz. 17.00.
  8. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych oraz numer KRS.
  9. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.
  10. Od poniedziału rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Władysławę Kapułkę oraz Emilię Wiercioch.
  11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Salamon, śp. Janina Lizoń, śp. Barbara Majerczak oraz sp. Andrzej Zając. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.