Ogłoszenia - II Niedziela Zwykła 17.01.2021r.

Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce
  1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana), 12.00, i 0 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30, a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych właściwych dla strefy czerwonej.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia, który jest Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy — w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

3. Z racji Roku Jubileuszowego Świętego Józefa, Msza Święta wotywna o św. Józefie odbędzie się we wtorek, 19 stycznia, wieczorem. Uczestnicząc w niej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – we wtorek; wspomnienie św. Agnieszki – we czwartek.

5. Msza Święta wotywna o Jedność Chrześcijan będzie w piątek wieczorem. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który będzie uczestniczył w kilku nabożeństwach w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz weźmie udział w jego zakończeniu, w święto Nawrócenia św. Pawła (25 stycznia).

6. Kontynuujemy kolędowe Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów parafii. Zapraszamy całe rodziny, albo ich reprezentantów. Prosimy zabrać ze sobą wodę do poświęcenia albo naczynie na wodę święconą, której będzie można użyć w czasie wspólnej modlitwy, bez udziału kapłana, w dogodnym dla rodziny czasie. W tym tygodniu zapraszamy na wieczorne Msze Święte, czyli na godz. 17.00 mieszkańców następujących ulic: Osiedle Dwudziestolecia – w poniedziałek; Osiedle Połoniny i domy jednorodzinne – we wtorek; Rodziny które nie mogły przyjść w wyznaczonym terminie – w środę.

7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.

8. Szczawnickie „Inhalatorium” przyjmuje zapisy na szczepienie przeciw Sars-Cov-2, które będą realizowane wg zasad określonych przez Ministerstwo Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Szczepień. Zapisy pod numerem telefonu 662 199 770 lub osobiście w Biurze Usług przy ul. Park Górny 2, od pon. do pt. od 8.00 do 15.00. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

9. Od środy rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Jana Kędronia.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Marian Węglarz oraz Maria Salamon. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.