Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3.01.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana), 12.00, i 0 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych właściwych dla strefy czerwonej.

2. Wobec licznych wyrazów uznania dla wystroju świątecznego naszej świątyni pragniemy podziękować szczawnickiej „Perle” za dar w postaci ręcznie wykonanych baniek zdobiących choinki w naszym kościele.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy — w środę wieczorem; cicha adoracja w intencji powołań do służby Bożej – w pierwszy czwartek miesiąca od godz. 16.30; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: Uroczystość Objawienia Pańskiego – w środę. Msze Święte będą według porządku niedzielnego, czyli o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy na każdej Mszy Świętej. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na misje.

5. Kontynuujemy kolędowe Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów parafii. Zapraszamy całe rodziny, albo ich reprezentantów. Prosimy zabrać ze sobą wodę do poświęcenia albo naczynie na wodę święconą, której będzie można użyć w czasie wspólnej modlitwy, bez udziału kapłana, w dogodnym dla rodziny czasie. W tym tygodniu zapraszamy na wieczorne Msze Święte, czyli na godz. 17.00 mieszkańców następujących ulic: ul. Brzeg, ul. Samorody, ul. św. Krzyża - w poniedziałek; ul. Zawodzie i ul. Maćka zza Ławy– we wtorek; ul. Szalaya wraz z Barychowem oraz ul. Zdrojowa i pl. Dietla -  w czwartek; ul. Jana Wiktora, ul. Połoniny i Aleja 1 – go Maja oraz Bereśnik i Języki -  w piątek.

6. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.

7. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności śp. Michalina Barglik oraz śp. Stanisława Ciesielka. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.