Ogłoszenia - Niedziela Świętej Rodziny 28.12.2020r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana), 12.00, i 0 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych właściwych dla strefy czerwonej.

2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli działalność Caritas w okresie przedświątecznym, zaś członkom parafialnej Caritas za pracę na rzecz najbardziej potrzebujących. Dziękujemy również Siostrom Służebniczkom oraz wszystkim osobom, z różnych grup przy parafii, które zaangażowały się w przygotowanie szopki i świątecznego wystroju kościoła; Panu Janowi Gabrysiowi „Siudzie” oraz Wspólnocie Leśno-Gruntowej za choinki. Dziękujemy też Księzom Rodakom za pomoc i wspólna modlitwę; Szczawnickiej Orkiestrze za ubogacenie liturgii na sumie; Pocztom Sztandarowym oraz wszystkim, którzy włożyli regionalne stroje za nadanie, pomimo ograniczeń, uroczystego charakteru przeżywanej liturgii.

3. Wczoraj, w skromniejszej niż zwykle formule, pojawili się kolędnicy misyjni. Wsparcie dla projektów na rzecz dzieci w krajach misyjnych można składać także dzisiaj do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia, który jako oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia Nowenna ma charakter świąteczny. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy — w środę wieczorem.

5. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto Młodzianków Męczenników – w poniedziałek; wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu – w sobotę.

6. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie „Starego Roku”– w czwartek wieczorem. Msza Święta połączona z Nieszporami z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki rozpocznie się o godz. 17.00.

7. W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok), czyli w piątek, Msze Święte w naszym kościele będą w porządku niedzielnym, ponieważ jest to święto obowiązkowe. Oczywiście nadal jest możliwa dyspensa. W tym dniu, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

8. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I sobota miesiąca. Pamiętajmy o Komunii Świętej wynagradzającej, ponieważ ze względu na uroczystość nie będzie w piątek Mszy Świętych wotywnych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bliskość świąt sprawia, że nie organizujemy specjalnej spowiedzi, ale będziemy do dyspozycji konfesjonale na Mszach i Nabożeństwach od poniedziałku. Chorych odwiedzaliśmy tuż przed świętami, ale gdyby ktoś z nich, również z grupy odwiedzanej comiesięcznie, zapragnął tej posługi, to prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie. Wówczas pojechalibyśmy w sobotę od godz. 10.00 do Niżnej i Wyżnej Szczawnicy równocześnie. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godzinie 7.00.

9. Zgodnie z wola księdza Biskupa, zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, będziemy zapraszać na Eucharystię sprawowaną w ich intencji, mieszkańców ulic czy rejonów parafii. Prosimy, aby, o ile to możliwe, przyszli na te Msze Święte reprezentanci poszczególnych rodzin. Prosimy zabrać ze sobą wodę do poświęcenia albo naczynie na wodę święconą, której będzie można użyć w czasie wspólnej modlitwy, bez udziału kapłana, w dogodnym dla rodziny czasie. W tym tygodniu zapraszamy na wieczorne Msze Święte, czyli na godz. 17.00 mieszkańców następujących ulic:  ul. Szlachtowskiej oraz ul. Szlachtowskiej „na Potoku” numery parzyste - w poniedziałek; ul. Szlachtowskiej oraz ul. Szlachtowskiej „na Potoku” numery nieparzyste – we wtorek; ul. Sopotnickiej i ul. Staszowej – w środę.

10. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.

11. Od piątku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Andrzeja Budzyka, a od soboty za śp. Janinę Myrlak.

12. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Niezgoda. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.