Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu 20.12.2020r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana), 12.00, i 0 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych właściwych dla strefy czerwonej.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy — w środę wieczorem; Adoracja Najświętszego Sakramentu, z możliwością przystąpienia do Sakramentu Pokuty - codziennie od godz. 16.00 - do środy włącznie. Natomiast do czwartku włącznie, rano będzie tylko jedna Msza Święta o godz. 6.30 — Roraty. W tym roku ich przewodnim tematem jest Tajemnica Eucharystii. Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki.

3. W tym roku nie będzie dnia ogólnej spowiedzi parafialnej przed świętami. Od poniedziałku do środy włącznie będzie codziennie możliwość przystąpienia do spowiedzi — w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, od godziny 16.00.

4. Chorych, którzy chcieliby jeszcze być zaopatrzeni przed świętami, prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie do wtorku wieczorem. Będziemy ich chcieli odwiedzić w środę od godz. 10.00. Objazdy obejmą równocześnie Niżną i Wyżną Szczawnicę.

5. W czwartek rano ostatnie Roraty o godz. 6.30. Wieczornej Mszy Świętej nie będzie, gdyż jest to pora tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Niech nie zabraknie wspólnej rodzinnej modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pańskim, łamania się opłatkiem i śpiewu kolęd. Zachęcamy do zwyczajowego zachowania charakteru postnego tego dnia i powstrzymania się od potraw mięsnych.

6. Celebrację Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy o północy skromniejszą niż zwykle w oprawie „Pasterką”. Składka na tacę na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Msze święte w Boże Narodzenie w porządku niedzielnym. Ze względu na sytuację epidemiczną będą dodatkowe dwie Msze Święte: w Wigilię o godz. 22.00 i w Boże Narodzenie  o godz. 15.30. Na Pasterkę o północy oraz w Uroczystość Bożego Narodzenia, zwłaszcza na Mszę Świętą o godz. 10.30, zachęcamy do włożenia regionalnych strojów.

7. W drugi dzień świąt, w święto Św. Szczepana, Msze Święte o będą w porządku niedzielnym. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie poświęcenie owsa. Wobec niemożności posłania kolędników misyjnych, postaramy się przypomnieć o nich po każdej Mszy Świętej. Składka na tacę z tego dnia przeznaczona jest tradycyjnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Wieczorna Msza  będzie z niedzieli.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny. Z racji ograniczeń nie będzie możliwe uroczyste świętowanie jubileuszy małżeńskich. Msza Święta o godz. 12.00 będzie ofiarowana za wszystkich małżonków obchodzących w kończącym się roku Jubileusz 60. i 50. – lecia, natomiast wieczorna, za małżonków obchodzących w kończącym się roku Jubileusz 25. - lecia ślubów. Na żadnej z tych Mszy nie będzie publicznego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Teksty do rytu odnowienia przyrzeczeń przez samych małżonków, przygotowane przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin, są wystawione na stoliku z prasą.

9. Opłatki są jeszcze dostępne w przy bocznym wyjściu z kościoła.

10. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.

11. Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Jana Czaję.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jakub Ratułowski, śp. Stanisław Salamon, śp. Kordula Ciesielka i śp. Rozalia Burdacka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.