Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu 13.12.2020r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana), 12.00, i 0 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych właściwych dla strefy czerwonej. Rozpoczynamy dzisiaj kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, które potrwają cały tydzień.
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy — w środę wieczorem; Msza sw. w intencji Ojczyzny, za przyczyną św. Wojciecha - w czwartek wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45. W czasie Adwentu w dni powszednie rano jest tylko jedna Msza Święta o godz. 6.30 — Roraty. W tym roku ich przewodnim tematem jest Tajemnica Eucharystii. Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki.
  4. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Jana od Krzyża — w poniedziałek. Nowenna do Dzieciątka Jezus, bezpośrednio przygotowująca nas do Świąt Bożego Narodzenia, rozpoczyna się w najbliższą środę.
  5. W tym roku nie będzie dnia ogólnej spowiedzi parafialnej przed świętami. W trzecim tygodniu Adwentu będzie codziennie możliwość przystąpienia do spowiedzi — w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, od godziny 16.00. Zachęcamy do skorzystania, żeby uniknąć trudności w ostatnim tygodniu, w którym będą jeszcze objazdy do chorych.
  6. Otwórzmy serca na potrzeby bliskich i sąsiadów, pomagając w przygotowaniu świąt. Torby Caritas znajdują się w kościele obok figurki św. Antoniego. Gdyby ktoś chciał pomóc, to po ich napełnieniu, prosimy przynieść je na plebanię. Proszę uczynić to w tym tygodniu, gdyż potrzebujemy czasu żeby je zawieść potrzebującym. Duże Świece Caritas, które wspierają Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz opłatki są jeszcze dostępne w zakrystii. Ofiary składane przy okazji odbierania opłatków są przeznaczone na utrzymanie parafii.
  7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.
  8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jakub Ratułowski. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.