Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 6.12.2020

Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana), 12.00, i o 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych właściwych dla strefy czerwonej. W dniu dzisiejszym ogarniamy szczególną modlitwą Kościół na Wschodzie. Ofiary na ten cel prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem;  Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem. W czasie Adwentu w dni powszednie rano jest tylko jedna Msza Święta o godz. 6.30 – Roraty. W tym roku tematem przewodnim jest Tajemnica Eucharystii. Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki.

3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – we wtorek. W tym dniu Msze Święte będą o godz. 6.00; 7.00; 9.00, 15.30 i 17.00. Nie jest to święto obowiązkowe, ale gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii.

4. W tym roku będą obiektywne trudności w zorganizowaniu adwentowej spowiedzi parafialnej. W obliczu zbliżających się Świąt zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej troski o czystość duszy. W drugim tygodniu Adwentu, będzie codziennie możliwość przystąpienia do spowiedzi – w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, od godziny 16.00.

5. Otwórzmy serca na potrzeby bliskich i sąsiadów, pomagając w przygotowaniu świąt. Świece Caritas, które wspierają Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom są dostępne przez cały tydzień w kościele. Ofiary składajmy do oznaczonej puszki. Duże świece oraz opłatki są jeszcze dostępne w zakrystii. Ofiary składane przy okazji odbierania opłatków są przeznaczone na utrzymanie parafii.

6. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.

7. Rodziców planujących chrzest dziecka w grudniu lub na początku stycznia oraz rodziców chrzestnych zapraszamy na katechezę w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

8. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, po jednej osobie z domu, zapraszamy w środę na godz. 18.00 do kościoła.

9. Próba asysty liturgicznej będzie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Jan Babik; Józef Zachwieja „spod Raka” oraz Zofia Kondracka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.