Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020

1.     Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

2.     Obchodzimy dzisiaj w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ofiary dla Caritas Polska na ten cel można składać dzisiaj i przez cały tydzień do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.

3.     Zmiana czasu letniego na zimowy nastąpi dopiero pod koniec października, ale gdy chodzi o porę nabożeństw, przypominamy, że tradycyjnie z dniem pierwszym października, czyli od czwartku, nabożeństwa wieczorne w kościele będą rozpoczynać się zgodnie z porządkiem zimowym, czyli o godzinie 17.00.

4.     Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Różaniec prowadzony przez Różę Żywego Różańca św. Józefa – codziennie do środy włącznie o 18.30; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 19.00; od czwartku, 1 października, Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a po nich Msza Święta; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

5.     Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w październiku. W czwartek Różaniec poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

6.     W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Wacława – w poniedziałek; św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – we wtorek – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji ks. Michała; wspomnienie św. Hieronima – w środę; wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – w czwartek; wspomnienie św. Aniołów Stróżów – w piątek.

7.     W tym roku, ze względu na niedzielę opuszcza się wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Pamiętajmy jednak w tym dniu o modlitwie w intencji Ojca Świętego i ks. Prałata.

8.     W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dla dzieci ze szkoły podstawowej - w środę od godz. 18.00; dla młodzieży - w czwartek od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; dla dorosłych w piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Szczawnicy Wyżnej w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.

9.     Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy na spotkanie w środę po wieczornej Mszy Świętej.

10. Na spotkania formacyjne zapraszamy:  grupę „Emaus”- w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej; grupę Odnowy „Synaj” we wtorek po Mszy św. wieczornej; Scholę dziecięcą w środę na godzinę 17.00; kandydatów do bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami w czwartek na godz. 17.00; kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów razem – w czwartek na godz. 18.00 do kościoła; grupę „Adonai” w piątek po Mszy Świętej wieczornej; Pomocników Maryji w sobotę na godz. 10.00.

11. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.