Ogłoszenia - XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.
  2. Z racji epidemii nie mieliśmy możliwości wspierać Ziemi Świętej w Wielki Piątek. Ofiary na ten cel można składać dzisiaj i przez cały tydzień do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów,
    i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli
    w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Różaniec prowadzony przez Różę Żywego Różańca św. Faustyny – codziennie o 18.30; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Msza Święta w intencji Ojczyzny przez przyczynę św. Wojciecha w czwartek wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.
  4. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – w poniedziałek; wspomnienie św. Pio z Pietrelciny – w piątek. We wtorek przypada wspomnienie św. Tomasza z Villanueva, patrona naszego księdza Proboszcza. Pamiętajmy w modlitwie o księdzu proboszczu prosząc dla niego o dobre zdrowie i potrzebne Boże łaski w prowadzeniu naszej szczawnickiej parafii.
  5. Na spotkania formacyjne zapraszamy:  Grupę odnowy „Synaj” we wtorek na godzinę 19.00; Scholę dziecięcą w środę na godzinę 17.00; dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami - w środę na godz. 18.00; Akcję Katolicką – w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; chłopców którzy chcieliby zapisać się do grona ministrantów – w czwartek na godz. 17.30; ministrantów – w czwartek na godz. 18.00 do kościoła; Lektorów - w czwartek na godzinę 18.00; Grupę „Adonai” w piątek po Mszy Świętej wieczornej, Pomocników Maryji w Sobotę na godz. 10.00.
  6. Msza Święta w intencji zmarłych zawodników i działaczy K.S. Pieniny oraz zawodników i członków klubu z okazji XI „Spływu szlakiem św. Jana Pawła II” odbędzie się w sobotę, 26 września, o godz. 9.00 na przystani.
  7. W przyszłą niedzielę parafia w Leśnicy na Słowacji obchodzi odpust parafialny ku czci Św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godzinie 10.30. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
  8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Myrlak. Polećmy ją  Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.