Ogłoszenia - XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Różaniec prowadzony przez Różę Żywego Różańca zelatora Leona Hrydziuszko – codziennie o 18.30, z wyjątkiem czwartku; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża - w czwartek.

4. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla szkół i przedszkoli z terenu naszej parafii będzie sprawowana we wtorek o godzinie 8.00. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież, Nauczycieli i Wychowawców oraz przedstawicieli Rodziców.

5. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w środę od godz. 18.00; w czwartek od godz. 18.00 (równocześnie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań) oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, ze składką na misje, w piątek o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Szczawnicy Wyżnej w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.

6. Członków Róży Żywego Różańca zelatora Leona Hrydziuszko zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po Mszy Świętej wieczornej.

7. Msze Święte gregoriańskie za śp. Teresę Wiercioch rozpoczną się poza naszą parafią od poniedziałku.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. Zachęcamy do skorzystania z oferty Akcji Katolickiej, prowadzącej przy kościele doroczny kiermasz. Oprócz książek rozprowadzają oni cegiełki na renowację krzyża na Bryjarce oraz ikony, wykonane na drewnie pochodzącym z rozbiórki dachu na naszym kościele.

10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Maria Sempik, śp. Marian Dominik (w Kanadzie, pogrzeb będzie tutaj) – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.