Ogłoszenia - XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020

XXI Niedziela Zwykła

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych związanych z wprowadzeniem w powiecie nowotarskim strefy czerwonej.
2. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Msza Święta w intencji Ojczyzny za przyczyną św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45.
3. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Bartłomieja, Apostoła – w poniedziałek; uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – w środę - w tym dniu uroczysta patronalna Msza Święta o godz. 17.00 w Kaplicy w Parku Dolnym; wspomnienie św. Moniki – w czwartek; wspomnienie św. Augustyna – w piątek; wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – w sobotę.
4. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
5. Zachęcamy do skorzystania z oferty Akcji Katolickiej, prowadzącej przy kościele doroczny kiermasz. Oprócz książek rozprowadzają oni cegiełki na renowację krzyża na Bryjarce oraz ikony, wykonane na drewnie pochodzącym z rozbiórki dachu na naszym kościele.
6. Msze Święte gregoriańskie za śp. Józefa Węglarza rozpoczną się poza naszą parafią od poniedziałku.
7. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Aniela Słowik – polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.
8. Dziękujemy serdecznie za posługę w naszej parafii ks. Tomaszowi Kupcowi, który został posłany do parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Decyzją Ks. Biskupa na Jego miejsce przyjdzie w tym tygodniu ks. Michał Pierz, pochodzący z Chotowej. Obejmijmy posługę obydwu kapłanów naszą modlitwą.

Do użytku wewnętrznego.