Ogłoszenia - XX Niedziela Zwykła 16.08.2020

1.    Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45; nabożeństwo za przyczyną św. Ojca Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.

3.    W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Jacka – w poniedziałek; wspomnienie św. Bernarda – w czwartek; wspomnienie św. Piusa X. – w piątek; wspomnienie NMP Królowej – w sobotę.

4.    Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

5.    Za niespełna miesiąc, w piątek po Podwyższeniu Krzyża Świętego, czyli 18 września, będzie organizowana w Szczawnicy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wyboru będą 3 trasy o różnym stopniu trudności: św. Franciszka (30 km), św. Rity (30 km) i św. Wojciecha (40 km). Chętnych prosimy podjęcie stosownych przygotowań. Wymarsz będzie poprzedzony Mszą Świętą w szczawnickim kościele. Więcej informacji podamy we wrześniu, natomiast już teraz odsyłamy do strony www.edk.org.pl gdzie znajduje się więcej szczegółów na temat tego wydarzenia oraz materiały do pobrania.

6.    Dzisiejsza niedziela, to dzień solidarności z narodem libańskim, szczególnie z mieszkańcami Bejrutu. Odpowiadając na apel ks. biskupa ordynariusza, zachęcamy do modlitwy za poszkodowanym i o pokój na świecie. Ofiary na ten cel można składać przez cały tydzień do skarbonek wewnątrz kościoła.

7.    Zachęcamy do skorzystania z oferty Akcji Katolickiej, prowadzącej przy kościele doroczny kiermasz. Oprócz książek rozprowadzają oni cegiełki na renowację krzyża na Bryjarce oraz ikony, wykonane na drewnie pochodzącym z rozbiórki dachu na naszym kościele.

Do użytku wewnętrznego.