Ogłoszenia - XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020

Uroczystość Poświecenia Własnego Kościoła

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, z procesją eucharystyczną, i o 19.00, a po niej błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Nieszpory niedzielne o 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Msza Święta za przyczyną św. Wojciecha w intencji Ojczyzny – w czwartek wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Marty – we wtorek; wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – w piątek; wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – w sobotę.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Niżnej Szczawnicy w sobotę od godz. 11.00.

5. Sierpień to tradycyjnie czas, w którym szczególnie wspieramy tych, którzy doświadczyli goryczy uzależnienia i walczą o trzeźwe życie. W tym roku naszym działaniom niech przyświeca hasło „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Niech nie zabraknie osób, które poprzez dar dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu pomogą tworzyć atmosferę wolności od uzależnień. Zachęcamy do podjęcia konkretnych działań na rzecz trzeźwości.

6. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

7. Zachęcamy do skorzystania z oferty Akcji Katolickiej, prowadzącej przy kościele doroczny kiermasz. Oprócz książek rozprowadzają oni cegiełki na renowację krzyża na Bryjarce oraz ikony, wykonane na drewnie pochodzącym z rozbiórki dachu na naszym kościele.

8. Badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca będą realizowane odpłatnie w przychodni lekarskiej „Eskulap” w Szczawnicy, w czwartek, 30 lipca, od godz. 8.00. Szczegółowe informacje można uzyskać na plakatach i w przychodni.

9. Objazdowy serwis wszelkiego rodzaju gaśnic będzie do dyspozycji we wtorek, 28 lipca, w godz. Od 8.00 do 16.00 na parkingu przy cmentarzu.

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Teresa Wiercioch. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.