Ogłoszenia - XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Msze Święte w kaplicach:
    w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Marii Magdaleny – w środę; święto św. Brygidy, patronki Europy – w czwartek; wspomnienie św. Kingi, patronki diecezji – w piątek; święto św. Jakuba Apostoła – w sobotę.

5. Coroczna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się we wtorek. Rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do Mszy Świętej wieczornej. Zechciejmy znaleźć czas by się wyciszyć i uwielbić Jezusa w Eucharystii.

6. Rocznicę poświęcenia naszej świątyni będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę. Z tej racji po Mszy Świętej o 12.00 odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zachęcamy do troski o jej oprawę, obecność pocztów sztandarowych, oraz do włożenia strojów regionalnych. Na tej Mszy Świętej będziemy również modlić się za narody polski i węgierski, z racji X dni przyjaźni polsko-węgierskiej.

7. Z racji obchodzonego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Prosimy kierowców o takie ustawienie pojazdów, aby ruch mógł odbywać się płynnie od parkingu parafialnego, poprzez plac kościelny obok krzyża misyjnego poprzez posesję plebańską do ulicy Jana Wiktora i dalej w górę w kierunku Palcu Dietla i ulicy Zdrojowej.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. Zachęcamy do skorzystania z oferty Akcji Katolickiej, prowadzącej przy kościele doroczny kiermasz. Oprócz książek rozprowadzają oni cegiełki na renowację krzyża na Bryjarce oraz ikony, wykonane na drewnie pochodzącym z rozbiórki dachu na naszym kościele.

Do użytku wewnętrznego.