Ogłoszenia - XV Niedziela Zwykła 12.07.2020

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi parafialny oddział Caritas – w poniedziałek  po wieczornej Mszy Świętej; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piąteko godzinie 14.45, nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny - w piątek wieczorem.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Andrzeja Świeradai Benedykta, patronów diecezji – w poniedziałek;  wspomnienie św. Bonawentury – w środę; wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – w czwartek; wspomnienie św. Szymona z Lipnicy – w sobotę.

5. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

6. W ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. Zachęcamy do skorzystania z oferty Akcji Katolickiej, prowadzącej przy kościele doroczny kiermasz. Oprócz książek rozprowadzają oni cegiełki na renowację krzyża na Bryjarce oraz ikony, wykonane na drewnie pochodzącym z rozbiórki dachu na naszym kościele.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Julia Lasek oraz śp. Ryszard Węglarz. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.