Ogłoszenia - XIII Niedziela Zwykła 28.06.2020

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, z udzieleniem Pierwszej Komunii Świętej dzieciom z klas III, i 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: do wtorku włącznie po Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwo czerwcowe; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: Uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów – w poniedziałek - w tym dniu Msze Święte o godzinie 6.00, 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00, zaś składka przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze); święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej – w czwartek; święto św. Tomasza Apostoła – w piątek, pamiętajmy o modlitwie za ks. Tomasza w dniu imienin.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w czwartek od godz. 18.00 (równocześnie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań) oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, ze składką na misje, w piątek o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające po Mszy Świętej o godz. 7.00.

5. Prosimy zgłaszać chorych na wizytę w domach. Chorych w Szczawnicy Wyżnej odwiedzimy w piątek, zaś w Szczawnicy Niżnej w sobotę. Rozpoczęcie od godz. 10.00.

6. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy wakacyjne Msze Święte w kaplicach w Parku Dolnym i na Sewerynówce.

7. Grupę modlitewną „Emaus” zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej, ministrantów w czwartek po Mszy świętej wieczornej a grupę Adonai w piątek po Mszy wieczornej.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. Zachęcamy do skorzystania z oferty Akcji Katolickiej, prowadzącej przy kościele doroczny kiermasz. Oprócz książek rozprowadzają oni cegiełki na renowację krzyża na Bryjarce oraz ikony, wykonane na drewnie pochodzącym z rozbiórki dachu na naszym kościele.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Tokarczyk oraz śp. Janusz Sidziński. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.