Ogłoszenia - Odpust ku czci NMP Nieustającej Pomocy 14.06.2020

Ogłoszenia - Odpust ku czci NMP Nieustającej Pomocy  14.06.2020

1. Cieszymy się obecnością wśród nas ks. Stanisława Chełmeckiego ze Żmiącej, który odbył w naszej parafii praktykę diakońską. Dziękujemy Neoprezbiterowi za głoszone na dzisiejszym odpuście okolicznościowe kazania, modlitwę oraz prymicyjne błogosławieństwo.

2. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, z procesją eucharystyczną, i 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30 a po nim zmiana Tajemnic Różańcowych.

3. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie Oktawy Bożego Ciała: osobom które niosły feretrony, świece i baldachim, dzieciom z ochronki oraz wszystkim dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty oraz ich Rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza a także wszystkim, którzy włożyli regionalne stroje. Wszystkim - Bóg zapłać!

4. Witamy serdecznie Szanownych Gości i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: codziennie po Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwo czerwcowe; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Msza Święta w intencji Ojczyzny przez przyczynę św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45; Nabożeństwo przez przyczynę św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.

5. W liturgii tygodnia obchodzimy: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – w środę.

6. Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego będzie w czwartek o godz. 16.00 i będziemy ją transmitować przez Internet.

7. Grupę modlitewną „Emaus” zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.

8. Pierwsza Komunia dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00. Prosimy, aby o ile to możliwe, pozostawić ją do dyspozycji dzieci oraz ich rodzin, przychodząc w tym dniu na inne Msze Święte. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę.

9. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

10. Z serca dziękujemy za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

11. Zachęcamy do skorzystania z oferty Akcji Katolickiej, prowadzącej przy kościele doroczny kiermasz. Oprócz książek rozprowadzają oni cegiełki na renowację krzyża na Bryjarce oraz ikony, wykonane na drewnie pochodzącym z rozbiórki dachu na naszym kościele.

12. Msze Święte gregoriańskie za sp. Andrzeja Wierciocha rozpoczną się poza naszą parafią w poniedziałek.

13. Miejsko Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczawnicy, działając we współpracy z 11 Brygadą Obrony terytorialnej oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej, w ramach programu POPŻ 2014-2020 będzie wydawać żywność najbardziej potrzebującym – w dniu 29 czerwca, na terenie szkoły Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy. Osoby zakwalifikowane proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy celem ustalenia godziny odbioru. Inne osoby, czy rodziny, które w związku z utratą dochodów chciałyby z tej pomocy skorzystać, również proszone są o zgłoszenie się do Ośrodka w Urzędzie Gminy w godzinach pracy. Szczegóły na tablicy z ogłoszeniami.

14. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Tadeusz Machowski oraz śp. Ludwik Salamon. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.