Ogłoszenia - XI Niedziela Zwykła 14.06.2020

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i 19.00. Procesja Eucharystyczna i Nabożeństwo czerwcowe o 18.30. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te składane dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
  2. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała: Siostrom ze Skałki za posprzątanie i dekorację kościoła; Akcji Katolickiej za posprzątanie placu kościelnego;  Pocztom Sztandarowym i Szczawnickiej Orkiestrze za nadanie procesji podniosłego charakteru; osobom które niosły feretrony, świece i baldachim, dzieciom z ochronki oraz wszystkim dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty oraz ich Rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza a także wszystkim, którzy włożyli regionalne stroje, za wytworzony nastój wspólnotowego świętowania. Wszystkim - Bóg zapłać!
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Jutro (15 czerwca) o ze względu na Sakrament Bierzmowania Msza Święta wieczorna rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 18.00. Codziennie po Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwo czerwcowe, oraz do piątku włącznie Procesje Eucharystyczne. W środę wieczorem - Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w czwartek o godz. 19.00 - zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków; w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45. Nabożeństwo przez przyczynę św. Pio z Pietrelciny przeniesione na przyszły tydzień.
  4. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego – w środę; Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w piątek; jest to jednocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego - w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość o spożywania mięsa, zaś wieczorem odbędzie się procesja Eucharystyczna; wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – w sobotę.
  5. Jutro przypada 8 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za Niego.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz rocznicę I Komunii Świętej. Uroczysta Msza Święta z procesją eucharystyczną będzie po Mszy Świętej o godzinie 12.00.
  7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  8. Z serca dziękujemy za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do skorzystania z oferty Akcji Katolickiej, prowadzącej przy kościele doroczny kiermasz. Oprócz książek rozprowadzają oni cegiełki na renowację krzyża na Bryjarce oraz ikony, wykonane na drewnie pochodzącym z rozbiórki dachu na naszym kościele.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Boryńska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.