Ogłoszenia - Trójcy Świętej 7.06.2020

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana przez FB), 12.00 i o 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o 18.30. W dniu dzisiejszym kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa czerwcowe - codziennie na Mszach Świętych wieczornych, od piątku połączone z procesją eucharystyczną w ramach dawnej Oktawy Bożego Ciała; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o 14.45.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Jadwigi Królowej – w poniedziałek; Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – w czwartek; wspomnienie bł. Romana Sitki – w piątek; wspomnienie św. Antoniego z Padwy – w sobotę.
  4. W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, święto obowiązkowe, Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Ze względu na sytuację oraz stosownie do zarządzenia ks. Biskupa, po Mszy Świętej w tym dniu będzie jedna procesja Eucharystyczna dookoła kościoła po Mszy Świętej o godz. 12.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. W Uroczystość Bożego Ciała będziemy cieszyć się jubileuszem 25 lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. Janusza Barglika, który w tym dniu będzie głosił okolicznościowe kazania. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
  5. Zachęcamy Róże Żywego Różańca do podjęcia zwyczajowej modlitwy różańcowej w dni powszednie, według wyznaczonego na liście porządku.
  6. Zachęcamy do skorzystania z oferty Akcji Katolickiej, prowadzącej przy kościele doroczny kiermasz. Oprócz książek rozprowadzają oni cegiełki na renowację krzyża na Bryjarce oraz ikony, wykonane na drewnie pochodzącym z rozbiórki dachu na naszym kościele.
  7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  8. Z serca dziękujemy za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!
  9. Od poniedziałku rozpoczną się Msze św. gregoriańskie poza naszą parafią za śp. Józefa Ciesielkę „z Malinowa”.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Mieczysław Piecyk oraz śp. Genowefa Majerczak. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.