Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020

Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna  17.05.2020

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i 19.00. Nabożeństwo majowe o 18.30.
  2. Zgodnie z nowymi zarządzeniami, liczba osób dopuszczonych do udziału w liturgii jest uzależniona od wielkości powierzchni kościoła i w naszym kościele jest to 56 osób. Poza pierwszą poranną Mszą, wszystkie inne, będą dzisiaj transmitowane poprzez profil Facebook, do którego jest również dostęp poprzez stronę internetową (czerwony link TRANSMISJA NA ŻYWO). W tygodniu będzie codziennie transmitowana Msza Święta wieczorna.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego – w poniedziałek. W tym dniu przypada również 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Planowaliśmy specjalne obchody tej rocznicy, ale w obecnej sytuacji jedynie w sposób bardziej uroczysty przeżyjemy liturgię wieczornej Mszy Świętej. Będzie poczet sztandarowy Akcji Katolickiej. Zachęcamy do włożenia strojów regionalnych.
  4. Od poniedziałku do środy przeżywamy kwartalne dni modlitw o urodzaje. Ponieważ nie możemy zorganizować procesji błagalnych po wieczornych Mszach Świętych, odmówimy w kościele przypisane modlitwy. Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o 14.45.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które rozpoczynają się codziennie o 18.30, oraz do tego, żeby aby, respektując ograniczenia dotyczące liczby osób, korzystać w czasie nabożeństw i Mszy Świętych z sakramentu pokuty.
  6. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  7. Z serca dziękujemy za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!
  8. Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Bronisława Wolskiego.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Adelajda Barwińska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.