Ogłoszenia - III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020

Ogłoszenia - III Niedziela Wielkanocna  26.04.2020

1.    Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Zgodnie z zarządzeniami, liczba osób dopuszczonych do udziału w liturgii jest uzależniona od wielkości powierzchni kościoła. W naszym kościele będzie to 36 osób. Poza pierwszą Mszą poranną, wszystkie inne, będą transmitowane dzisiaj i przez cały tydzień, poprzez profil Facebook, do którego jest również dostęp poprzez stronę internetową (czerwony link TRANSMISJA NA ŻYWO).
2.    W dniu dzisiejszym, z racji parafialnego odpustu ku czci św. Wojciecha, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, nawiedzając nasz kościół.
3.    W liturgii Tygodnia Biblijnego obchodzimy: święto św. Katarzyny ze Sieny – w środę; przeniesioną z racji niedzieli uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – w sobotę. Od piątku wieczorem rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które będą transmitowane.
4.    W przyszłą niedzielę, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Modlitwami i ofiarami będziemy wspierać Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
5.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota maja. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz składka na misje w piątek na Mszach Świętych godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Nie ma możliwości odwiedzin u chorych. Spowiedź jest możliwa w ciągu dnia po indywidualnym umówieniu się przez telefon. Jesteśmy także do dyspozycji codzienne w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą wieczorną, oraz w piątek od godz. 16.30 i od godz. 18.30 – przy respektowaniu obowiązującego prawa gdy chodzi o liczbę osób i stosownych zabezpieczeń. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00.
6.    Korzystajmy z prasy dostępnej jeszcze w kościele. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
7.    Z serca dziękujemy za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!
8.    W ubiegłym tygodniu odszedł śp. Wincenty Różycki – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.