Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020

1.    Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, 15.00 i 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Msza Święta o godz. 15.00, sprawowana w intencji Parafialnego Oddziału Caritas oraz Szkolnego Koła Caritas przy szkole Podstawowej nr 2 w Szczawnicy, będzie poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą będziemy odmawiać prosząc o oddalenie epidemii.  Poza pierwszą Mszą poranną, wszystkie inne będą transmitowane poprzez profil Facebook, do którego jest również dostęp poprzez stronę internetową (czerwony link TRANSMISJA NA ŻYWO).
2.    W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami Dodatkowym warunkiem jest jeszcze, by wziąć udział w „pobożnych praktykach ku czci Bożego Miłosierdzia” albo odmówić „przed Najświętszym Sakramentem publicznie wystawionym, lub przechowywanym w tabernakulum, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego, np. „Miłosierny Jezu, ufam Tobie”. Odpust cząstkowy mogą w tym dniu uzyskać także osoby, które z „sercem skruszonym” odmówią któreś z zatwierdzonych wezwań do Jezusa Miłosiernego.
3.    Od poniedziałku, 20 kwietnia, zgodnie z zarządzeniami, dopuszczona jest do udziału w liturgii nieco większa, bo uzależniona od wielkości powierzchni obiektu, liczba osób. W naszym kościele będą to 36 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamawiały intencję na danej Mszy Świętej i zarezerwowały telefonicznie miejsce w kościele oraz Siostry Zakonne. Z góry dziękujemy za respektowanie tego prawa oraz obowiązku noszenia maseczek ochronnych w czasie liturgii.
4.    W ciągu tygodnia codziennie transmitujemy Msze Święte, poza pierwszą poranną, oraz Różaniec o godz. 20.30. Tydzień ten obchodzony jest w Kościele jako Tydzień Miłosierdzia, Dziękujemy za wspólną modlitwę.
5.    W liturgii tygodnia obchodzimy: Uroczystość św. Wojciecha – w czwartek oraz święto św. Marka, Ewangelisty – w sobotę. Ze względu na ograniczenia prawne patronalny odpust ku czci św. Wojciecha, który przypada w przyszłą niedzielę będziemy świętować bez żadnych zewnętrznych obchodów. Tym bardziej zachęcamy do skorzystania z duchowych darów. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami można zyskać nawiedzając w tym dniu kościół. Spowiedź jest możliwa po indywidualnym umówieniu się przez telefon. Jesteśmy do dyspozycji także codzienne w czasie adoracji poł godziny przed Mszą Świętą wieczorną – przy zachowaniu nadzwyczajnych środków ostrożności i respektowaniu obowiązującego prawa gdy chodzi o liczbę osób i zabezpieczenia.
6.    Korzystajmy z prasy dostępnej jeszcze w kościele. Jest jeszcze świąteczny dwutygodniowy numer Gościa Niedzielnego. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
7.    Z serca dziękujemy za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!
8.    W ubiegłym tygodniu odszedł śp. Wiesław Wiercioch – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.