Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2020 r.

Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu  - 22.03.2020 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. To już druga niedziela z ograniczeniami gdy chodzi i ilość osób w kościele. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gdyby liczba osób przekraczała tę przewidzianą prawem czyli 50, postaramy się tak zorganizować, aby nikt nie pozostał przynajmniej bez możliwości przyjęcia Komunii Świętej.
  2. Przed rozdawaniem Komunii Świętej kapłani dezynfekują ręce i powtarzają tę czynność ilekroć przypadkiem byłby fizyczny kontakt ze śliną. Prosimy o ostrożność i nie wykonywanie żadnych ruchów, gdy mamy otwarte usta.
  3. Dyspensa pozwalająca na uczestniczenie w niedzielnej Eucharystii poprzez środki masowego przekazu sprawia, że uruchamiamy próbne transmisje Mszy Świętych z naszego kościoła poprzez parafialny profil na portalu Facebook. Prosimy śledzić niedzielne transmisje online o godz. 9.00 i 12.00 oraz codziennie od 16.45. Przyjmować Komunię świętą duchowo. My kapłani wraz z Siostrami Zakonnymi modlimy się wspólnie za Was na również różańcu codziennie od 20.30. Próbujemy transmisji w tym czasie. Zapraszamy do modlitewnej więzi. Prosimy o wyrozumiałość gdyż jesteśmy w fazie prób zaś sprzęt nie jest profesjonalny.
  4. Msze Święte w tygodniu, także w środę czyli w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godz. 6.15, 7.00 i 17.00, na zasadach takich jak dzisiaj (do 50 osób). Postaramy się aby nikt nie był pozbawiony możliwości przyjęcia Komunii Świętej.
  5. Codziennie od godz. 16.00 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi. Pamiętajmy o ograniczeniach, które nie pozwolą nam zorganizować specjalnego dnia na spowiedź i korzystajmy z niej w tych ramach, które jeszcze mamy. W kontekście pandemii warto zadbać o czystość serca.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która jest wystawiona na stoliku z prasą cały tydzień. Będzie jej mniej, gdyż pojawiły się trudności z dystrybucją. Korzystajmy i dzielmy się z innymi tym pokarmem dla ducha, który jest jeszcze dostępny. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  7. Kościół jest otwarty poza godzinami nabożeństw dla indywidualnej modlitwy i adoracji. Pozostając w domu pamiętajmy o przeżywaniu tego czasu w duchu Wielkiego Postu. Budujmy relacje z najbliższymi. Zainteresujmy się potrzebującymi naszej pomocy – zwłaszcza osobami samotnymi. Pamiętajmy o miłości bliźniego, która wyraża się w pomocy w ramach ograniczonych przepisami, których przestrzegamy dla wspólnego dobra.
  8. W kontekście zbliżających się świąt informujemy, że woda święcona jest do dyspozycji w pojemniku w kościele. Tutaj też będą w tygodniu wystawione baranki i paschaliki. Ofiary składane przy tej okazji to jałmużna postna – składajmy je do tak oznaczonej puszki. Na temat formy przeżywania Wielkanocy i święcenia pokarmów poinformujemy niebawem.
  9. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica informuje, że w związku ryzykiem zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19, Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w dniach 24 i 25 marca br. NIE MAJĄ już tego obowiązku. Wezwania te tracą ważność.
  10. W czasie epidemii nie ma wspólnych modlitw w kaplicy cmentarnej – wyłącznie pochówek na wolnym powietrzu, a godzinę później Msza Święta żałobna w kościele, na której powinny znaleźć się miejsca dla najbliższej rodziny. W ubiegłym tygodniu odszedł śp. Andrzej Klos. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.