Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2020 r.

Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu  - 15.03.2020 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. W wyjątkowym kontekście przychodzi nam przeżywać tę III Niedzielę Wielkiego Postu. Stosując się do przepisów sanitarnych wprowadzonych w naszym kraju oraz dekretu Biskupa Tarnowskiego, gdy chodzi o sposób celebracji Eucharystii, Msze Święte w naszym kościele będą o zwykłych porach, czyli o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gdyby liczba osób przekraczała tę przewidzianą prawem, postaramy się tak zorganizować, aby nikt nie pozostał przynajmniej bez możliwości przyjęcia Komunii Świętej.

2. Przed rozdawaniem Komunii Świętej kapłani dezynfekują ręce i powtarzają tę czynność ilekroć przypadkiem byłby fizyczny kontakt ze śliną. Prosimy o ostrożność i nie wykonywanie żadnych ruchów, gdy mamy otwarte usta.

3. Dekret Biskupa Tarnowskiego, opublikowany na stronie parafii, zawiera dyspensę pozwalającą na uczestniczenie w niedzielnej Eucharystii poprzez środki masowego przekazu.

4. Nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej i inne nie będą odprawiane w kościele aż do odwołania. Zachęcamy do ich odprawiania w gronie domowników lub prywatnie. Jedynym Nabożeństwem będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu od godz. 16.00, z ograniczeniem ilości miejsc. W tym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

5. Msze Święte w tygodniu, także w czwartek czyli w Uroczystość św. Józefa, o godz. 6.15, 7.00 i 17.00, na zasadach takich jak dzisiaj. Postaramy się aby nikt nie był pozbawiony możliwości przyjęcia Komunii Świętej.

6. Na mocy prawa odwołane są wszelkie spotkania formacyjne, także katecheza przedmałżeńska, oraz projekcje kinowe, w tym ta zapowiadana w ubiegłym tygodniu.

7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. Kościół jest otwarty poza godzinami nabożeństw dla indywidualnej modlitwy i adoracji. Pozostając w domu pamiętajmy o przeżywaniu tego czasu w duchu modlitwy, postu i jałmużny. Pamiętajmy o miłości bliźniego, która wyraża się w pomocy w ramach ograniczonych przepisami, których przestrzegamy dla wspólnego dobra.

9. W związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa Burmistrz MiG Szczawnica informuje, że od dnia 16 marca Urząd Miasta zostaje zamknięty i będzie pracował w trybie wewnętrznym. W pilnych sprawach zalecany wcześniejszy kontakt telefoniczny.

10. W czasie epidemii nie ma wspólnych modlitw w  kaplicy cmentarnej – wyłącznie pochówek na wolnym powietrzu, a godzinę później Msza Święta żałobna w kościele, na której powinny znaleźć się miejsca dla najbliższej rodziny. W ubiegłym tygodniu odeszła śp. Alina Kwaśniewicz. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.