Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 8.03.2020 r.

Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu  - 8.03.2020 r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy! Dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
2.    Ofiary na misje prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to uczynić dzisiaj  i przez cały tydzień.
3.    Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek wieczorem; Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o 17.00, które poprowadzi Parafialny Zespół Caritas, oraz dla młodzieży o 19.00. Zachęcamy do udziału.
4.    Na spotkania formacyjne zapraszamy: Grupę Odnowy „Synaj” we wtorek na godz. 18.00;  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę wieczorem; scholę dziecięcą w środę na godzinę 18.00; ministrantów w czwartek po wieczornej Mszy Świętej; Parafialny Zespół Caritas w piątek po Mszy Świętej wieczornej; grupę „Adonai” w piątek na godz. 18.00.
5.    Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na nadzwyczajne spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.
6.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
7.    Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Marii Alacoque… „Najświętsze Serce” – pierwszy film o objawieniach o Najświętszym Sercu Pana Jezusa - będzie można obejrzeć w Sali widowiskowej MOK w Szczawnicy w przyszłą niedzielę o 14.00 i o 18.00. Nie będzie biletowania, ale wolne datki na koszt projekcji. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia!
8.    Nadleśnictwo Krościenko zwraca się z apelem o zaniechanie szkodliwej dla ekosystemu, stanowiącej zagrożenie pożarem i prawnie zakazanej praktyki wypalania traw i pozostałości roślinnych.
9.    Trwa jeszcze możliwość odpisania 1 procentu podatku na cele charytatywne, chętni mogą skorzystać z pomocy AK w ciągu najbliższych 2 tygodni, w godzinach otwarcia kancelarii.
10.    Narzeczonych i dorosłą młodzież zapraszamy do udziału w katechezie przygotowującej do zawarcia małżeństwa, czyli tzw. kursie przedmałżeńskim. Zajęcia odbywać się będą w soboty od godziny 18.00 w Domu Parafialnym. Rozpoczęcie w najbliższą sobotę. Zapisy w pierwszym dniu kursu.
11.    Od poniedziałku rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za śp. Bronisława Wolskiego i Genowefę Koterbę.
12.    W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Emilia Błażusiak, śp. Józef Ciesielka - polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.