Ogłoszenia - VII Niedziela Zwykła - 23.02.2020 r.

Ogłoszenia - VII Niedziela Zwykła  - 23.02.2020 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. W ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego, będziemy dzisiaj adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie w następującym porządku: Mężczyźni - po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej  o godz. 12.00; Siostry Zakonne - od godz. 13.15; Młodzież - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy - od godz. 14.30; kobiety - od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest Tygodniem modlitw o Trzeźwość Narodu,  Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.
  3. W środę rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu oraz tradycyjny czas Komunii Świętej Wielkanocnej. W Środę Popielcową Msze Święte, z obrzędem posypania głów popiołem, będą o godzinie 6.00, 7.00, 9.00, 15.30, i 17.00. Składka zebrana w tym dniu jest przeznaczona na cele charytatywne. W środę obowiązuje post ścisły (wszyscy, od 18 do 60 roku życia, spożywamy 3 posiłki dziennie, w tym jeden do syta) oraz abstynencja od pokarmów mięsnych (dla wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia).
  4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty (dawne suche dni), w czasie których prosimy o dobre przygotowanie do się do Wielkanocy i szczere pojednanie z Bogiem i braćmi.
  5. Msza Święta w intencji Ojczyzny - w czwartek wieczorem. Po Mszy Świętej odbędzie się katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
  6. W Okresie Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą tradycyjnie w niedziele o godzinie 16.00, zaś Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy! W tym tygodniu Drogę Krzyżową dla dorosłych poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  7. Na spotkania formacyjne zapraszamy: Grupę Odnowy „Synaj” – wtorek na godz. 18.00; scholę dziecięcą w środę na godzinę 18.00; Różę Żywego Różańca p. Marii Gabryś w środę po Mszy Świętej wieczornej; dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami w czwartek na godz. 17.00; ministrantów – w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; kandydatów do bierzmowania w piątek na godz. 17.00; grupę „Adonai” w piątek na godz. 18.30.
  8. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, a także kalendarze są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki
  10. Związek Podhalan organizuje wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Drogę Krzyżową w dniu 8 marca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  11. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności śp. Stanisława Słowik-Daniel, śp. Stanisława Ciesielka, śp. Urszula Kamińska-Głuc oraz śp. Genowefa Koterba - polećmy je Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.