Ogłoszenia - V Niedziela Zwykła - 9.02.2020 r.

Ogłoszenia - V Niedziela Zwykła  - 9.02.2020 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem.
  3. W bieżącym tygodniu w liturgii obchodzimy: wspomnienie św. Scholastyki – w poniedziałek; święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy – w piątek.
  4. W przyszłą niedzielę, podobnie jak dzisiaj, w ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego, będziemy adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie w następującym porządku: Mężczyźni - po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej  o godz. 12.00 na którą zapraszamy wszystkie dzieci; Siostry Zakonne - od godz. 13.15; Młodzież - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy - od godz. 14.30; kobiety - od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wiernemu który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.
  5. Na spotkania formacyjne zapraszamy: Grupę Odnowy „Synaj” – wtorek na godz. 18.00; scholę dziecięcą w środę na godzinę 18.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w środę wieczorem; ministrantów – w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; grupę „Adonai” w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, a także kalendarze są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  7. W sobotę odbędzie się katecheza chrzcielna. Rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu w najbliższym czasie, zapraszamy na godz. 18.00 do kościoła.
  8. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych oraz numer KRS.
  9. Od poniedziałku rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za śp. Waldemara Małeckiego.
  10. W ubiegłym tygodniu odszedł śp. Ernest Malinowski - polećmy go Bożemu Miłosierdziu.