Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu - 5.01.2020 r.

Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu  - 5.01.2020 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia - w piątek wieczorem.
  3. Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte będą według porządku niedzielnego, czyli o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy na każdej Mszy Świętej. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na misje.
  4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przed południem ulicami miasta przejdzie VIII Szczawnicki Orszak Trzech Króli. Wszystkich chętnych -  Szanownych Parafian i Miłych Gości, dorosłych i młodzież, a zwłaszcza dzieci, scholę,  również grupy kolędników misyjnych - zapraszamy do zgromadzenia się w Parku Dolnym, koło altanki około godz. 11.15. Prosimy o ubranie się „po królewsku” albo o włożenie strojów regionalnych lub kolędniczych. Dla pozostałych osób będą do dyspozycji przygotowane przez Akcję Katolicką papierowe korony. O godzinie 11.20, po modlitwie, śpiewając kolędy Orszak przejdzie do kościoła, aby uczestniczyć we Mszy Świętej o godzinie 12.00.
  5. Grupę Odnowy „Synaj” zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej, zaś Akcję Katolicką na spotkanie opłatkowe w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego i choć zamyka ono liturgiczny okres Bożego Narodzenia, to w Polsce tradycyjnie pozostawiamy w kościele świąteczne dekoracje oraz poza liturgią śpiewamy kolędy do 2 lutego.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, a także Kalendarze Rolnicze są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:
  8. Szczawnickie kolędowanie – to tytuł koncertu organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, w którym wezmą udział Orkiestry ze Szczawnicy i Krościenka oraz Kapela Zbójnicka. Odbędzie się on w naszym kościele dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy!
  9. Od wtorku rozpoczną się poza naszą parafią Msze Święte Gregoriańskie za śp. Anielę Zachwieję i Józefę Czaję.
  10. W ubiegłym tygodniu odszedł śp. Edward Kordas. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.