Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - 22.12.2019 r.

Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu  - 22.12.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i 17.00. Nieszpory niedzielne o godzinie 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem;  Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o godzinie 14.45. W poniedziałek i wtorek rano będzie tylko jedna Msza Święta o godzinie 6.30  - Roraty wraz Nowenną do Dzieciątka Jezus. Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  3. Spowiedź przedświąteczna dzisiaj po południu w Szlachtowej i Jaworkach, zaś w poniedziałek przez cały dzień w Krościenku. Szczegółowy plan spowiedzi znajduje się w gablocie z ogłoszeniami.
  4. We wtorek rano ostatnie Roraty o godz. 6.30, a po ich zakończeniu zbiórka dla lektorów i ministrantów. Wieczornej Mszy Świętej nie będzie, gdyż jest to pora tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Postarajmy się, aby nikt nie spożywał jej  w osamotnieniu. Niech nie zabraknie wspólnej rodzinnej modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pańskim, łamania się opłatkiem i śpiewu kolęd. Zachęcamy do zwyczajowego zachowania charakteru postnego tego dnia i powstrzymania się od potraw mięsnych.
  5. Celebrację Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy o północy uroczystą góralską „Pasterką”. O godz. 23.15 rozpocznie się góralskie granie i śpiew pastorałek. Składka na tacę na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Msze święte w Boże Narodzenie w porządku niedzielnym. Na Pasterkę oraz na Mszę o 10.30 w Uroczystość Bożego Narodzenia, w której muzyczną oprawę  włączy się Szczawnicka Orkiestra, zapraszamy Poczty Sztandarowe oraz zachęcamy wszystkich do włożenia regionalnych strojów.
  6. W drugi dzień świąt, w święto Św. Szczepana, Msze Święte o będą w porządku niedzielnym. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie poświęcenie owsa oraz nastąpi uroczyste posłanie kolędników misyjnych. Oprawę muzyczną na tej Mszy Świętej ubogaci schola dziecięca. Składka na tacę z tego dnia przeznaczona jest tradycyjnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. W święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, które będziemy obchodzili w piątek, 27 grudnia, zapukają do naszych domów i mieszkań Kolędnicy misyjni. Będą chodzić od godz. 9.00. Wszystkim, którzy przy tej okazji złożą ofiarę do specjalnie opieczętowanych skarbonek, składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie naszych Misjonarzy! Pragniemy przy tej okazji również podziękować zaangażowanym w tę akcję dzieciom, ich Rodzicom, s. Annie oraz wszystkim, którzy pomogli w ich przygotowaniu. Bóg zapłać!
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny. Wszystkich małżonków obchodzących w kończącym się roku Jubileusz 60. i 50. – lecia zapraszamy na Mszę Świętą w na godz. 12.00 a następnie na spotkanie na plebani. Natomiast małżonków obchodzących w kończącym się roku Jubileusz 25. - lecia ślubów zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę na godz. 17.00 oraz na spotkanie na plebani. Gdyby do kogoś nie dotarło imienne zaproszenie, tym bardziej prosimy o wzięcie udziału w tej pięknej uroczystości.
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  10. Przygotowując się do świąt pamiętajmy o potrzebujących. Członkowie Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dziękujemy za okazane serce!
  11. Kalendarze Rolnicze i opłatki można nabyć u Pana kościelnego  w zakrystii.
  12. Uczniowie klas piątych SP nr 1 w Szczawnicy oraz ich rodzice organizują Świąteczny Kiermasz, z którego dochód przeznaczony jest na wyjazd dzieci na Zieloną Szkołę. Obędzie się on dzisiaj, 22 grudnia od godz. 12.00 do 18.00 w Apartamentach Park. Szczegóły na plakatach.
  13. Wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Szczawnica oraz MOK w Szczawnicy zapraszamy do naszego kościoła na wspólne kolędowanie w sobotę, 28 grudnia. Wystąpi Hania Rybka z Zespołem. Rozpoczęcie o godz. 18.00.
  14. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Czaja. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.