Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu - 15.12.2019 r.

Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu  - 15.12.2019 r.

III Niedziela Adwentu               15.12.2019 r.

Niedziela „Gaudete”

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i 17.00. Nieszpory niedzielne o godzinie 16.30. Dziękujemy serdecznie o. Łukaszowi Listopadowi, mistrzowi Nowicjatu oo. Redemptorystów, za wygłaszane dzisiaj kazania, które przybliżają nam postać, związanego ze Szczawnicą, o. Bernarda Łubieńskiego. Bóg zapłać!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o godzinie 14.45, Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny - w piątek wieczorem. W czasie Adwentu w dni powszednie rano jest tylko jedna Msza Święta o godzinie 6.30- Roraty. Od poniedziałku rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, serdecznie na nią zapraszamy. Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  3. Parafialna Grupy Odnowy „Synaj” zaprasza na Adwentowe Czuwanie Modlitewne - we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  4. Ostatni czwartek grudnia przypada w Św. Szczepana, dlatego Msza Święta za Ojczyznę odbędzie się w najbliższy czwartek. W jej oprawę włączą się członkowie Akcji Katolickiej.Po Mszy Świętej odbędzie się katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
  5. Przedświąteczna spowiedź parafialna odbędzie się w sobotę, 21 grudnia, w następujących godzinach: 8.30 - 10.00; 10.30 - 12.00; 14.00 - 15.30; 16.00 - 17.00. Zmobilizujmy się zachęcajmy nawzajem do podjęcia tego, co stanowi istotę naszego przygotowania do świąt, i uczyńmy to w dniu, w którym będą do dyspozycji liczni kapłani. W ten sposób unikniemy kolejek. W razie trudności skorzystajmy ze spowiedzi w sąsiednich parafiach, uwzględniając dekanalny plan spowiedzi, który znajduje się w gablocie z ogłoszeniami.
  6. Msze Święte dla chorych odbędą się jutro o godz. 15.00 w tych samych co zwykle domach w Niżnej Szczawnicy i Wyżnej Szczawnicy, wcześniej spowiedź.Równocześnie, czyli o godz. 15.00, dwaj księża wyruszą na objazdy, jeden do Niżnej a drugi do Wyżnej Szczawnicy. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub u opiekunek rejonowych najpóźniej do jutra do godz. 12.00.
  7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę „Emaus” w poniedziałek wieczorem; Akcję Katolicką– w środę wieczorem; Scholę dziecięcą w środę na godzinę 18.00; ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy Świętej wieczornej,
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  9. Młodzież z grupy Adonai rozprowadza dziś po Mszach Świętych wykonane własnoręcznie ozdobne świąteczne pierniczki. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na działalność tej grupy w naszej parafii.
  10. Przygotowując się do świąt pamiętajmy o potrzebujących. Członkowie Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. U nich można także znaleźć torby charytatywne. Osoby, które chciałyby pomóc potrzebującym kupując artykuły spożywcze lub chemię gospodarczą, mogą wziąć taką torbę do domu, i po zrobieniu stosownych zakupów przynieść ją do zakrystii lub na plebanię do czwartku włącznie. Z góry dziękujemy za okazane serce!
  11. Opłatki można nabyć u Pana kościelnegow zakrystii.
  12. Uczniowie klas piątych SP nr 1 w Szczawnicy oraz ich rodzice organizują Świąteczny Kiermasz, z którego dochód przeznaczony jest na wyjazd dzieci na Zieloną Szkołę. Obędzie się on w przyszłą niedzielę, 22 grudnia od godz. 12.00 do 18.00 w Apartamentach Park. Szczegóły na plakatach.
  13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Tomasz Węglarz oraz śp. Stanisław Mastalski. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.