Ogłoszenia - XXXI Niedziela Zwykła - 3.11.2019 r.

Ogłoszenia - XXXI Niedziela Zwykła  - 3.11.2019 r.

XXXI Niedziela Zwykła                      03.11.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i 17.00. Nieszpory za zmarłych o godzinie 16.30. W imieniu własnym i Ks. Rektora Jacka Soprycha serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na cmentarzu na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele - w czwartek o godz. 16.00; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o godzinie 14.45. Codziennie Różaniec z wypominkami o godzinie 16.30. Pamiętajmy w tych dniach modlitwie za zamarłych. Do 8 listopada, nawiedzając nabożnie cmentarz i modląc się za zmarłych, można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Karola Boromeusza – w poniedziałek; święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej – w sobotę.
  4. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę modlitewną Emaus w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej; Grupę Odnowy „Synaj” - we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej; Grupę „Adonai” w piątek po Mszy Świętej wieczornej; Pomocników Maryi w sobotę na godz. 10.00 do Ochronki.
  5. Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów będzie miało miejsce w czwartek podczas Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy rodziny aspirantów oraz wszystkich ministrantów i lektorów.
  6. Członków Rady Parafialnej, o ile pozwoli im na to aktywność zawodowa, zapraszamy na krótkie nadzwyczajne spotkanie w środę na godzinę 11.30 na plebanię. Termin ten został wyznaczony przez krakowski oddział Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Tematem spotkania będzie podsumowanie zakończonych prac remontowych na strychu i dachu kościoła oraz zarysowanie perspektyw dalszych działań.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  8. Zespół Regionalny im. Jana Malinowskiego zaprasza XIX Zaduszki Szczawnickie, które odbędą się dzisiaj, o godz. 18.15 w Sali Widowiskowej MOK w Szczawnicy. Szczegóły na plakatach.
  9. Trwa zbiórka darów dla polskiej parafii Lwów-Rzęsna, w której posługuje ks. Rafał Zborowski pochodzący z Łącka. Potrzebne są słodycze
    i kosmetyki dla dzieci oraz żywność długoterminowa. Dary można przynosić do ks. Tomasza do 22 listopada.
  10. Zaineresowanych badaniem wzroku odsyłamy do tablicy ogłoszeń, gdzie znajduje się informacja z przychodni „Eskulap” w Szczawnicy.
  11. Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Wojciecha Symelę, a od piątku za śp. Pawła Mikołajczyka.

Do użytku wewnętrznego.