Ogłoszenia - XXX Niedziela Zwykła - 27.10.2019 r.

Ogłoszenia - XXX Niedziela Zwykła  - 27.10.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o godz. 17.00. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30. Zachęcamy dzisiaj do modlitwy za uzależnionych oraz o wychowanie dzieci do trzeźwości.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie do środy włącznie o godz. 17.00, a po nich Msza Święta; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Szymona i Judy Tadeusza – w poniedziałek; Uroczystość Wszystkich Świętych – w piątek; Dzień Zaduszny – w sobotę.
  4. Nabożeństwa Różańcowe poprowadzą: Caritas – w poniedziałek; Schola – w środę.
  5. W czwartek ostatnie październikowe Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godzinie 16.30. Zmiana pory ma związek z VIII Korowodem Świętych, którego uczestnicy w tym samym czasie będą odmawiać różaniec, zbliżając się do kościoła. Rozpoczęcie korowodu w Szkole Podstawowej nr 2. o godz. 16.15. Serdecznie zapraszamy do udziału i w miarę możliwości przygotowania odpowiednich strojów!
  6. W piątek, w Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy Świętych przed południem będzie taki  jak w każdą niedzielę. Ostatnia Msza Święta w kościele będzie o godz. 12.00. Po południu, o godz. 14.30, odśpiewamy Nieszpory za Zmarłych, a następnie udamy się procesjonalnie na cmentarz. Po kazaniu na cmentarzu będzie tam ostatnia tego dnia Msza Święta – zamiast Mszy Świętej w kościele. Ofiary składane do puszki na cmentarzu przeznaczone są – zgodnie z tradycją – na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  7. W sobotę, w Dzień Zaduszny Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.00 i 9.00, ta ostatnia ze specjalną modlitwą za zmarłych. Po południu Msza Święta na cmentarzu parafialnym o godz. 15.00 zaś w kościele o godz. 17.00. Ta Msza Święta będzie połączona z Nieszporami za Zmarłych.
  8. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na Mszach o godz. 6.00 i 12.00. Prosimy korzystać ze spowiedzi przed 1 listopada w czasie nabożeństw, w środę i czwartek spowiedź od godziny 16.00. Odwiedziny chorych w domach z racji przypadającej w piątek Uroczystości Wszystkich Świętych wyjątkowo w środę od godz. 10.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy Świętej o godzinie 7.00.
  9. Pamiętajmy o pomocy zmarłym przez modlitwę, zyskiwanie odpustów oraz  wypominki. Na stoliku z prasą można znaleźć kartki – formularze do wypominków. Po wypełnieniu należy złożyć je w zakrystii, w kancelarii lub przekazać któremuś z księży. Wypominki tzw. jednorazowe połączone z modlitwą różańcową odbywają się przez cały listopad codziennie o godz. 16.30, natomiast całoroczne w każdą niedzielę o godz. 7.15 i 10.15.
  10. Zbiórka ministrantów odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy świętej.
  11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  12. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica oraz Straż Miejska informują, że celem zapewnienia bezpieczeństwa dla mieszkańców, gości oraz upłynnienia ruchu samochodowego w rejonie cmentarza parafialnego w Szczawnicy, w dniach 1 i listopada, na odcinku ul. Głównej – od skrzyżowania z Aleją Parkową do skrzyżowania z ulica Skotnicką od strony nekropolii zostaną ustawione barierki. Aby ułatwić parkowanie będą w tym czasie dostępne bezpłatne i bezpłatne parkingi, których spis znajdziemy w gablocie z ogłoszeniami.
  13. Zespół Regionalny im. Jana Malinowskiego zaprasza XIX Zaduszki Szczawnickie, które odbędą się w przyszłą niedzielę, 3 listopada, o godz. 18.15 w Sali Widowiskowej MOK w Szczawnicy. Szczegóły na plakatach.
  14. Już po raz VII pragniemy przyjść z pomocą naszym Rodakom za wschodnią granicą. Tradycyjnie zbieramy dary dla polskiej parafii Lwów-Rzęsna, w której posługuje ks. Rafał Zborowski pochodzący z Łącka. Potrzebne są słodycze i kosmetyki dla dzieci oraz żywność długoterminowa. Dary można przynosić do ks. Tomasza do 22 listopada.
  15. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Jerzy Kleczko. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.