Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła - 29.09.2019 r.

Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła  - 29.09.2019 r.

1. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa Różańcowe od wtorku przez cały miesiąc październik, który w Tym roku jest Nadzwyczajnym Miesiącem misyjnym w dni powszednie o godz. 17.00, a po nich Msza Święta. Zachęcamy do uczestnictwa! (Tradycyjnie od 1 października następuje zmiana czasu wieczornych nabożeństw); Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.
  2. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Hieronima - w poniedziałek; wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – we wtorek; wspomnienie św. Aniołów Stróżów – w środę; wspomnienie św. Franciszka z Asyżu - w piątek (pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o Ojcu Świętym i o ks. Prałacie, obchodzącym imieniny); wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – w sobotę.
  3. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich poprowadzi Nabożeństwo Różańcowe we wtorek, Akcja Katolicka w środę.
  4. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek, I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dla dzieci ze szkoły podstawowej - w środę od godz. 16.00; dla młodzieży - w czwartek od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; dla dorosłych w piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. W pierwszą sobotę października po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające.
  5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Emaus - w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej; Grupę Odnowy „Synaj” - we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą - w środę na godz. 18.00; kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00; Grupę Adonai - w piątek po Mszy Świętej wieczornej; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00 do Ochronki.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  7. Parafialny wyjazd na Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny do Nowego Sącza (w przyszłą niedzielę) koordynują p. Aleksander Majerczak i p. Jan Zachwieja Dobos. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
  8. Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Fundacja dzieci Pienin zapraszają na spektakl zatytułowany „Sachem”. Będzie on wystawiony w Dworku Gościnnym, w środę, 2 października, o godz. 17.00. Bilety są rozprowadzane w Sekretariacie szkoły. Po spektaklu odbędzie się Zbiórka Publiczna na rzecz Ani Ligas z Krościenka, chorej na dysplazję korową.
  9. W przyszłą niedzielę wieczorem Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30 i Msza Święta o godz. 17.00.
  10. Od wtorku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Józefa Knutelskiego.
  11. W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Zofia Stec, śp. Stanisława Bańkosz i śp. Anna Ciesielka. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.

Do użytku wewnętrznego.