Ogłoszenia - XXIV Niedziela Zwykła - 15.09.2019 r.

Ogłoszenia - XXIV Niedziela Zwykła  - 15.09.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30, a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych. W dniu dzisiejszym wspieramy również naszą modlitwą i ofiarami Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Ofiary na ten cel prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele dzisiaj i przez cały tydzień.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45; modlitwa za przyczyną św. Pio z Pietrelciny w piątek wieczorem (zachęcamy do składania kartek z intencjami).
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Korneliusza – w poniedziałek; święto św. Stronisława Kostki – w środę; wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy męczenników – w piątek; święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – w sobotę. W tym dniu rozpoczyna się odpust w Limanowej.
  4. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek na godzinę 17.30 do kościoła; Grupę Odnowy „Synaj” we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą w środę na godzinę 17.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej; lektorów w czwartek na godz. 18.00; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00; Grupę Młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  5. Nasza Szczawnicka Orkiestra Dęta, która uświetnia lokalne uroczystości cywilne i kościelne, zaprasza osoby grające na instrumentach do przyłączenia się do niej i udział w próbach, oraz zachęca wszystkich chętnych, zwłaszcza dzieci i młodzież, do podjęcia nauki gry na instrumentach. Spotkania we wtorki i piątki o 18.30 w Remizie OSP.
  6. Zarząd Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan w Szczawnicy zaprasza  członków Oddziału na „Jesienną Watrę” w sobotę, 21 września. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Mszą Świętą w kaplicy na Sewerynówce.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  8. W ostatnią sobotę września będziemy tradycyjnie gościć uczestników Górskiej Pielgrzymki szlakiem św. Kingi. Tradycyjnie zechciejmy życzliwie przyjąć kwatermistrzów i pielgrzymów. Chętnych do przyjęcia gości prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

Do użytku wewnętrznego.