Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryji Panny - 8.09.2019 r.

Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryji Panny  - 8.09.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45 oraz Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piętek wieczorem. W tym dniu odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Jana Chryzostoma – we wtorek; Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w sobotę. W tym dniu włączymy się w obchody ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem”. Rozpoczniemy od odmówienia Tajemnic Bolesnych Różańca o godz. 17.30 w szczawnickim kościele, gdzie następnie odbędzie się Adoracja Krzyża, która potrwa do wieczornej Eucharystii, w tym czasie będzie okazja do Spowiedzi. Po Mszy Świętej wieczornej wyruszy tradycyjna Droga Krzyżowa na Bryjarkę, którą poprowadzi młodzież – kandydaci do Sakramentu Bierzmowania. O godz. 21.00 połączymy się duchowo z Jasną Górą, aby odśpiewać Apel Jasnogórski. Dla uczniów klas VIII udział w Drodze Krzyżowej jest obowiązkowy.
  4. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Emaus w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą w środę na godzinę 17.00; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00.
  5. Zbiórka ministrantów odbędzie się w czwartek o godzinie 17.30 w kościele. Na to spotkanie zapraszamy także chłopców z klas szkoły podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  7. W naszym dekanacie Parafia w Ochotnicy Dolnej 14 września organizuje również spotkanie modlitewne. W programie: Msza Święta w kościele parafialnym o godz. 16.00: Droga Krzyżowa do Krzyża 100-lecia Niepodległości; Adoracja Krzyża na szczycie; błogosławieństwo i zakończenie.
  8. W ramach „Maratonu kajakowego szlakiem papieskim” na przystani flisackiej w Pieninach w sobotę, 14 września, odbędzie się Msza Święta. Rozpoczęcie o godz. 9.00.
  9. 28 września przybędzie do naszej parafii XXX Górska Pielgrzymka Szlakiem św. Kingi. Prosimy o gościnność, która zawsze cechowała naszą parafię.
  10. Pamiątkowe ikony i obrazki wykonane na drewnie z rozbiórki dawnego dachu kościoła są rozprowadzane przez członków Akcji Katolickiej przy kościele. Te i inne pamiątki stanowią cegiełki na dalsze prace przy kościele.
  11. W cyklu Barokowe Eksploracje, zapraszamy dzisiaj wieczorem do naszego kościoła na koncert Baroque Collegium 1685. Będzie to prezentacja szerokich fragmentów Oratorium „Saul” Grzegorza Fryderyka Haendla. Szczegóły na plakatach. Rozpoczęcie koncertu o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy!
  12. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie otwiera nowy kierunek studiów – pedagogikę. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  13. Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Grzegorza Marca i Marię Adamczyk.
  14. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej parafii śp. Józefa Majerczak  śp. Jan Burtan oraz śp. Jan Słowik.  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.