Ogłoszenia - XXII Niedziela Zwykła - 1.09.2019 r.

Ogłoszenia - XXII Niedziela Zwykła  - 1.09.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – we wtorek. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla szkół i przedszkoli z terenu naszej parafii będzie sprawowana w poniedziałek o godzinie 8.00. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież, Nauczycieli i Wychowawców oraz przedstawicieli Rodziców.
  4. W tym tygodniu przypada I. czwartek, i I. piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na Mszach Świętych godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu tradycyjna składka na misje. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty: w środę od godziny 18.00, w czwartek od godziny 18.00 - w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele - oraz w piątek od godz. 16.00 i od 18.30. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00.
  5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Emaus w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej; grupa Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 19.45.
  6. Dzieci, które pragną śpiewać w scholi parafialnej zapraszamy na spotkanie w środę o godzinie 17.00 w domu parafialnym.
  7. Pierwsze, powakacyjne, spotkanie Grupy Młodzieżowej „Adonai”. odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy Świętej (czyli ok. 19.30) w domu parafialnym. Zapraszamy na nie dotychczasowych członków Grupy oraz młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej przez szkołę średnią aż do studentów, którzy pragną pogłębić swoją przyjaźń z Jezusem oraz poszerzyć wiedzę religijną.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  9. Siostry Służebniczki serdecznie zapraszają wszystkie dzieci z Ochronki wraz z rodzicami w poniedziałek na Mszę Święta na godz. 8.00 do kościoła a po niej do przedszkola Sióstr.
  10. Szczawnicki oddział PTTK oraz Akcja Katolicka zapraszają do udziału w wędrówkach w ramach cyklu „Wytrwale Wzwyż”. W przyszłą sobotę, 7 września, celem wędrówki będzie Hala Łabowska. Zbiórka przy „wiewiórce” o godz. 08.00, w programie Msza Święta w intencji ks. Władysława Gurgacza, kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej.  Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.
  11. Bieżący tydzień w będzie w Szczawnicy bogaty w barokowe koncerty. Pierwszy z nich, to Finałowy koncert Wokalnych Kursów Mistrzowskich, który odbędzie się w czwartek, 5 września, w Dworku Gościnnym. Drugi, stanowiący część cyklu Barokowe Eksploracje, to koncert zespołu Baroque Collegium 1685, odbędzie się w przyszłą niedzielę w naszym kościele. Będzie to prezentacja szerokich fragmentów Oratorium „Saul” Grzegorza Fryderyka Haendla. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
  12. Pamiątkowe ikony i obrazki wykonane na drewnie z rozbiórki dawnego dachu kościoła są rozprowadzane przez członków Akcji Katolickiej przy kościele. Te i inne pamiątki stanowią cegiełki na dalsze prace przy kościele.
  13. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej parafii śp. Grzegorz Marzec oraz śp. Walenty Tokarczyk. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.