Ogłoszenia - XXI Niedziela Zwykła - 25.08.2019 r.

Ogłoszenia - XXI Niedziela Zwykła  - 25.08.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – w poniedziałek – w tym dniu uroczysta patronalna  Msza Święta o godz. 17.00 w Kaplicy w Parku Dolnym ; wspomnienie św. Moniki – we wtorek; wspomnienie św. Augustyna – w środę; wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – w czwartek – tego dnia wieczorem będziemy się modlić w intencji Ojczyzny za przyczyną św. Wojciecha. W liturgię włączy się Akcja Katolicka.
  4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  5. Panie z Róży Żywego Różańca P. Heleny Kurzydło zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Chrzestnych i Rodziców dzieci, które mają być ochrzczone we wrześniu, zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę na godz. 20.00 do kościoła.
  7. Pamiątkowe ikony i obrazki wykonane na drewnie z rozbiórki dawnego dachu kościoła są rozprowadzane przez członków Akcji Katolickiej przy kościele. Te i inne pamiątki stanowią cegiełki na dalsze prace przy kościele.
  8. Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.
  9. Film dokumentalny „Tajemnica Ojca Pio”, zwierający sporo niepublikowanych dotąd materiałów, jest wyświetlany w kinie „Sokół” w Nowym Sączu. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.
  10. Dziękujemy serdecznie za posługę w naszej parafii ks. Waldemarowi Sosnowskiemu, który został posłany do parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie.  Decyzją Ks. Biskupa na Jego miejsce przyjdzie w tym tygodniu ks. Krzysztof Węgrzyn, pochodzący z Góry Świętego Jana, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paszynie. Obejmijmy nową posługę obydwu kapłanów naszą modlitwą.