Ogłoszenia - XX Niedziela Zwykła - 18.08.2019 r.

Ogłoszenia - XX Niedziela Zwykła  - 18.08.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30, a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Bernarda, opata – we wtorek; wspomnienie św. Pisa X – w środę; święto św. Bartłomieja – w sobotę.
  4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  5. Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Szczawnicki oddział PTTK oraz Akcja Katolicka zapraszają do udziału w wędrówkach w ramach cyklu „Wytrwale Wzwyż”. W przyszłą niedzielę, 25 sierpnia,  celem wędrówki będzie Jarmuta. Zbiórka przy wiewiórce o godz. 11.00, w programie Msza Święta w Parku Dolnym o 16.00. Po niej modlitwa różańcowa w intencji Ks. Jana Kozioła w drodze do jego grobu. Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.
  7. W ramach tegorocznej edycji Barokowych Eksploracji, w najbliższy wtorek, w Dworku Gościnnym odbędzie się polska premiera opery „Praga nascente…”, z muzyką Antonia Vivaldiego – szczegóły na afiszach.
  8. Pamiątkowe ikony i obrazki wykonane na drewnie z rozbiórki dawnego dachu kościoła są rozprowadzane przez członków Akcji Katolickiej przy kościele. Te i inne pamiątki stanowią cegiełki na dalsze prace przy kościele.
  9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Maria Adamczyk. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.