Ogłoszenia - XIX Niedziela Zwykła - 11.08.2019 r.

Ogłoszenia - XIX Niedziela Zwykła  - 11.08.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i te, składane dzisiaj na tacę, na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – we wtorek wieczorem; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45; Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny w piątek wieczorem.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – w środę; Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 99. rocznicę „Cudu nad Wisłą” – w czwartek. W to obowiązkowe święto, Msze Święte w naszym kościele będą w porządku niedzielnym. Na każdej z nich poświęcenie kwiatów i wieńców żniwnych. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o 16.00 oraz na Sewerynówce, z bardziej uroczystą z racji święta patronki kaplicy oprawą, o godz. 17.00. Wspomnienie św. Jacka – w sobotę. W tym dniu wyrusza z Tarnowa XXXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie przed pielgrzymkowe, na którym można się jeszcze zapisać, odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 w dolnym kościele w Krościenku.
  4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  5. Szczawnicki oddział PTTK oraz Akcja Katolicka zapraszają do udziału w wędrówkach w ramach cyklu „Wytrwale Wzwyż”. W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia,  celem wędrówki będą Haligowskie Skały. Msza na rozpoczęcie o 7.30 w szczawnickim kościele, następnie o 9.00 zbiórka przy stacji kolei linowej. Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.
  6. Fundacja Dzieci Pienin organizuje loterię fantową dla, festynu organizowanego 08 września w Amfiteatrze Pod Wierzbą w Krościenku n/D, na rzecz pochodzącej z Krościenka 10-letniej Ani Ligas, chorej na dysplazję korową. Dziecko wymaga pełnopłatnego leczenia w Niemczech. Przedmioty mogące stanowić fanty w loterii można przynieść do szczawnickich galerii sztuki: TPSP przy ul. Zdrojowej 2 oraz „Krzywa Jabłonka” przy ul. Pienińskiej 4, dzisiaj tj. w niedzielę (11 sierpnia) w godzinach popołudniowych. Rada Rodziców ze SP. nr 1 w Szczawnicy podejmie ofiarodawców ciastem. Datki na ten cel można też składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele, dzisiaj i przez cały tydzień.
  7. Pamiątkowe ikony i obrazki wykonane na drewnie z rozbiórki dawnego dachu kościoła są rozprowadzane przez członków Akcji Katolickiej przy kościele. Te i inne pamiątki stanowią cegiełki na dalsze prace przy kościele.