Ogłoszenia - XVII Niedziela Zwykła - 28.07.2019 r.

Ogłoszenia - XVII Niedziela Zwykła  - 28.07.2019 r.

XVII Niedziela Zwykła             28.07.2019 r.

Uroczystość Poświecenia Własnego Kościoła

Niedziela Synodalna

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, z procesją eucharystyczną, oraz o 19.00. Po Mszy Świętej poświecenie pojazdów mechanicznych. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00. W rocznicę poświecenia naszej świątyni posługę słowa pełni ks. Marek Mastalski, misjonarz pochodzący ze Szczawnicy. Dziękujemy mu za kierowane dzisiaj słowo oraz wspieramy jego misję naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Marty – w poniedziałek; wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – w środę; wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – w czwartek.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w czwartek od godz. 18.00 (równocześnie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań) oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa, ze składką na misje, w piątek o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. Odwiedziny u chorych w piątek od godz. 10.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające po Mszy Świętej o godz. 7.00.
  5. Sierpień to tradycyjnie czas, w którym szczególnie wspieramy tych, którzy doświadczyli goryczy uzależnienia i walczą o trzeźwe życie. W tym roku naszym działaniom przyświeca hasło „Młodzi trzeźwi i wolni”. Niech nie zabraknie osób, które poprzez dar dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu pomogą tworzyć atmosferę wolności od uzależnień. Zachęcamy do podjęcia konkretnych działań na rzecz trzeźwości.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  7. XXXVII Pielgrzymka Tarnowska pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” wyruszy 17 sierpnia rano w kierunku Jasnej Góry. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł od osoby (każda następna z rodziny 70 zł, jeżeli jest to dziecko – 20 zł). Zachęcamy do udziału. Zapisy do końca lipca w zakrystii. Zachęcamy też do duchowego pielgrzymowania i wypełnienia kart z intencjami w jakich chcemy, aby Pielgrzymi się modlili. Można je znaleźć na stoliku z prasą.
  8. Szczawnicki oddział PTTK oraz Akcja Katolicka zapraszają do udziału w wędrówkach w ramach cyklu „Wytrwale Wzwyż”. W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia, celem wędrówki będzie Błyszcz. Zbiórka przy wiewiórce i wyjazd do Tylmanowej o 9.45. Msza Święta na Błyszczu o godz. 14.00. Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.
  9. Pamiątkowe ikony i obrazki wykonane na drewnie z rozbiórki dawnego dachu kościoła są rozprowadzane przez członków Akcji Katolickiej przy kościele. Te i inne pamiątki stanowią cegiełki na dalsze prace przy kościele.
  10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Waktor. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.