Ogłoszenia - XVI Niedziela Zwykła - 21.07.2019 r.

Ogłoszenia - XVI Niedziela Zwykła  - 21.07.2019 r.

XVI Niedziela Zwykła                  21.07.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00. Nieszpory niedzielne i zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczaniem na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać!
  2. Dziś w naszym kościele coroczna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 13.00 aż do nieszporów. Chciejmy znaleźć czas by się wyciszyć i porozmawiać z Bogiem.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.
  4. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: święto św. Marii Magdaleny – w poniedziałek; święto św. Brygidy, patronki Europy – we wtorek;wspomnienie św. Kingi – w środę;święto św. Jakuba, Apostoła -w czwartek; wspomnienie św. Joachima i Anny – w piątek.
  5. Rocznicę poświęcenia naszej świątyni będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę. Z tej racji po Mszy Świętej o 12.00 odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zachęcamy do troski o jej oprawę oraz do włożenia strojów regionalnych.

6. Z racji obchodzonego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Prosimy kierowców o takie ustawienie pojazdów, aby ruch mógł odbywać się płynnie od parkingu parafialnego, poprzez plac kościelny obok krzyża misyjnego poprzez posesję plebańską do ulicy Jana Wiktora i dalej w górę w kierunku Palcu Dietla i ulicy Zdrojowej.

7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. W ramach XII edycji Festiwalu „Muzyka nad Zdrojami” w najbliższy piątek odbędzie się w naszym kościele czwarty koncert. Będzie to RECITAL ORGANOWY. Rozpoczęcie w piątek o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.

9. Szczawnicki oddział PTTK oraz Akcja Katolicka zapraszają do udziału w wędrówkach w ramach cyklu „Wytrwale Wzwyż”. W przyszłą niedzielę, 28 lipca,  celem wędrówki będzie Radziejowa. Msza święta w naszym kościele o godz. 7.30, następnie spotkanie w centrum przy wiewiórce, a potem wyjazd do Czarnej Wody. Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.

10. Pamiątkowe ikony i obrazki wykonane na drewnie z rozbiórki dawnego dachu kościoła są rozprowadzane przez członków Akcji Katolickiej przy bocznym wejściu. Te i inne pamiątki stanowią cegiełki na dalsze prace przy kościele.

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Knutelski.