Ogłoszenia - XV Niedziela Zwykła - 14.07.2019 r.

Ogłoszenia - XV Niedziela Zwykła  - 14.07.2019 r.

XV Niedziela Zwykła               14.07.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Msze Święte w kaplicach:
    w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na tacę z przeznaczaniem na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45, Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny w piątek wieczorem. Codziennie po Mszy Świętej wieczornej uwielbienie prowadzone przez Grupę Odnowy w Duchu Świętym z diecezji kieleckiej.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Bonawentury – w poniedziałek; wspomnienie NMP z Góry Karmel – we wtorek (na wieczornej Mszy będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza); wspomnienie św. Szymona z Lipnicy – w czwartek.
  4. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona w utrzymanie WSD w Tarnowie.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  6. Akcja Katolicka będzie miała spotkanie w środę po wieczornej Mszy Świętej.
  7. XXXVII Pielgrzymka Tarnowska pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” wyruszy 17 sierpnia rano w kierunku Jasnej Góry. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł od osoby (każda następna z rodziny 70 zł, jeżeli jest to dziecko – 20 zł). Zachęcamy do udziału. Zapisy do końca lipca w zakrystii. Zachęcamy też do duchowego pielgrzymowania i wypełnienia kart z intencjami w jakich chcemy, aby Pielgrzymi się modlili. Można je znaleźć na stoliku z prasą.
  8. Szczawnicki oddział PTTK oraz Akcja Katolicka zapraszają do udziału w wędrówkach w ramach cyklu „Wytrwale Wzwyż”. W przyszłą niedzielę, 21 lipca, celem wędrówki będzie Góra Zamkowa. Spotkanie w centrum przy wiewiórce o 12.00 przejazd do Krościenka. Dojście na Górę Zamkową i udział w Mszy odpustowej o godz. 15.00. Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.
  9. Pamiątkowe ikony i obrazki wykonane na drewnie z rozbiórki dawnego dachu kościoła są rozprowadzane przez członków Akcji Katolickiej przy bocznym wejściu. Te i inne pamiątki stanowią cegiełki na dalsze prace przy kościele.
  10. Zainteresowanych serwisem gaśnicinformujemy, że będzie od dostępny we wtorek, 16 lipca, od 08.00 do 16.00 przy cmentarzu.
  11. W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej parafii do wieczności śp. Zofia Ciesielka oraz śp. Danuta Spodnik. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.