Ogłoszenia - Odpust parafialny - 23.06.2019 r.

Ogłoszenia - Odpust parafialny  - 23.06.2019 r.

1. Serdecznie dziękujemy ks. Antoniemu Bielakowi, proboszczowi z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy, za wygłaszane odpustowe kazania.  Bóg zapłać! Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, ta ostatnia z Procesją Eucharystyczną, oraz o 19.00. Procesja Eucharystyczna i Nabożeństwo czerwcowe o 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00.
  2. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała: Społeczności „Perły”, Parafialnej „Caritas”, Związkowi Podhalan, Różom Żywego Różańca oraz s. Barbarze za przygotowanie ołtarzy; Wspólnocie Leśno – Gruntowej za zielone gałęzie użyte do dekoracji ołtarzy; Pocztom Sztandarowym i Szczawnickiej Orkiestrze za nadanie procesji podniosłego charakteru; osobom które niosły feretrony, świece i baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty oraz ich Rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza a także wszystkim, którzy włożyli regionalne stroje, za wytworzony nastój wspólnotowego świętowania; Straży Miejskiej i Pożarnej za troskę o porządek i bezpieczeństwo. Wszystkim - Bóg zapłać!
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie po Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwo czerwcowe, oraz do piątku włącznie Procesje Eucharystyczne. Gorąco zachęcamy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych i przedszkolnych, aby poprzez udział w procesjach eucharystycznych i przyprowadzanie na nie swoich pociech dawali świadectwo wiary oraz wypełniali życzenie Jezusa wyrażone w słowach: „pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”. W środę wieczorem - Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w czwartek o godz. 19.00 - zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków; w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.
  4. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – w poniedziałek; Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w piątek, jest to jednocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego - w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość o spożywania mięsa, zaś wieczorem odbędzie się procesja Eucharystyczna; Uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów – w sobotę - w tym dniu Msze Święte o godzinie 6.00, 7.00, 9.00, 17.00, zaś składka przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze). O godz. 19.00 będzie tradycyjnie Msza Święta z niedzieli.
  5. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Wielki Odpust Tuchowski. Są jeszcze wolne miejsca.  Wyjazd w przyszły poniedziałek, 2 lipca, o godz. 15.00 spod Urzędu Miasta. Szczegóły w gablocie.
  6. Szczawnicki oddział PTTK oraz Akcja Katolicka rozpoczynają kolejną edycję wędrówek w ramach cyklu „Wytrwale Wzwyż”. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca, celem wędrówki będzie Wiaterny Wierch na Słowacji. Rozpoczęcie Mszą Świętą w naszym kościele o godz. 7.30.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Pamiątkowe ikony i obrazki wykonane na drewnie z rozbiórki dawnego dachu kościoła są rozprowadzane w zakrystii. Stanowią one cegiełki na dalsze prace przy kościele.
  8. Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy zaprasza na prezentacje poetycko-muzyczne z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, w wykonaniu współpracowników wydawnictwa św. Macieja Apostoła. Odbędą się one we wtorek, 25 czerwca, o godz. 10.00 w Sali widowiskowej MOK w Szczawnicy.
  9. Rozpoczyna się XII edycja Festiwalu „Muzyka nad Zdrojami”. Wstęp wolny na wszystkie koncerty. Pierwszy z nich, z racji roku moniuszkowskiego, zatytułowany jest „Moniuszko w Szczawnicy” i będzie poświęcony religijnej twórczości tego kompozytora. Zapraszamy do naszego kościoła w przyszłą sobotę, 29 czerwca,  na godz. 20.15. Szczegóły na plakatach.
  10. Na rozpoczęcie wakacji zapraszamy wszystkich, którzy pragną doświadczyć:  radości, wspólnoty, modlitwy, świadectwa wiary – na III Diecezjalne Uwielbienie – „Laboratorium Miłości”, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 30 czerwca, o godz. 19.00 przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. W planie spotkania: adoracja, uwielbienie, konferencja i świadectwa oraz modlitwa wstawiennicza. W miarę możliwości zapraszamy do Starego Sącza już wcześniej, na całość dnia otwartego podczas Strefy Chwały!
  11. W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. W kontekście wydarzeń, jakie dokonały się ostatnio w Polsce, Księża Biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. Dzisiaj we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej chcemy dokonać takiego aktu ekspiacji i odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”.