Ogłoszenia - Trócy Świętej - 16.06.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, o 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o 18.30. W dniu dzisiejszym kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów
    i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli
    w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: codziennie Nabożeństwo czerwcowe na Mszach Świętych wieczornych od piątku połączone z procesją eucharystyczną w ramach dawnej Oktawy Bożego Ciała; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o 14.45, Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny w piątek wieczorem.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego – w poniedziałek; Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – w czwartek; wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – w piątek.
  4. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę o godzinie 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież; Dyrekcje i Grona Pedagogiczne, Rodziców oraz Pracowników szkół i przedszkoli z terenu parafii.
  5. W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 a po niej procesja eucharystyczna, zamiast o 12.00 będzie Msza Święta zaraz po procesji, oraz o godz. 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Zachęcamy, aby uroczysty charakter procesji wyraził się poprzez udział szczawnickiej orkiestry, pocztów sztandarowych, oraz będącą wyrazem naszej wiary, liczną obecność. Zachęcamy do włożenia strojów regionalnych. Prosimy, aby poszczególne grupy parafialne niosły feretrony, aby nie zabrakło dzieci przedszkolnych dzwoniących i sypiących kwiaty. Rodziców prosimy o pomoc w tym względzie, również codziennie przez całą dawną Oktawę Bożego Ciała, w czasie procesji które będą w połączniu z Mszami Świętymi wieczornymi. Aby przygotować dzieci, dziewczęta z klas I, II i III zapraszamy na próby sypania kwiatów - codziennie od poniedziałku do środy na godzinę 17.00 do kościoła. Chłopców z klas III, których również zapraszamy, aby wraz z ministrantami wzięli udział w procesji ubrani w stroje pierwszokomunijne, zapraszamy na próbę w środę na godz. 18.00.
  6. Dodatkowe Msze Święte w kaplicach rozpoczną się od przyszłej niedzieli: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00.
  7. Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w przyszłą niedzielę. Uroczysta Msza Święta z Procesją Eucharystyczną będzie o godz. 12.00. Niech towarzyszy jej uroczysta odprawa, tak, jak w Boże Ciało. Zachęcamy do włożenia strojów regionalnych.
  8. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Emaus w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej; Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po Mszy Świętej wieczornej, Akcję Katolicką w środę po wieczornej Mszy Świętej.
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Pamiątkowe ikony i obrazki wykonane na drewnie z rozbiórki dawnego dachu kościoła są rozprowadzane w zakrystii. Stanowią one cegiełki na dalsze prace przy kościele.
  10. Stowarzyszenie Dajmy Nadzieję, z okazji imienin ks. Jana Kozioła, zaprasza na otwarcie ścieżki Jego imienia na Jarmutę. Uroczystość odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 czerwca, o godz. 15.00 przy ulicy Szlachtowskiej – bocznej.
  11. Od środy rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisławę Zachwieję.
  12. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności śp. Kazimierz Słowik. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.