Ogłoszenia - Zesłanie Ducha Świętego - 9.06.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, o 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o 18.30. Dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
  2. Młodzieży, która przyjęła w zeszłym tygodniu Sakrament Bierzmowania, oraz jej rodzicom dziękujemy za dar ołtarza w postaci ozdobnego Ewangeliarza. Bóg zapłać!
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów
    i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli
    w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: codziennie Nabożeństwo czerwcowe na Mszach Świętych wieczornych; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o 14.45, Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek wieczorem.
  4. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – w poniedziałek - w tym dniu Msze Święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00; wspomnienie św. Barnaby, Apostoła – we wtorek; wspomnienie bł. Romana Sitki – w środę; święto Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w czwartek; wspomnienie bł. Michała Kozala – w piątek.
  5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Emaus w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej; ministrantów we wtorek na godz. 18.00; Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po wieczornej Mszy św.; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy – w tym dniu kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. W następnym tygodniu przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku procesja pójdzie w kierunku Niżnej Szczawnicy. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowali: ołtarz I przy NZOZ Perła – opiekunowie i podopieczni tego domu; ołtarz II przy tzw. Szwajcarce Pana Tomasza Słowika spod Dzwona – Związek Podhalan; ołtarz III przy kaplicy w Parku Dolnym – Oddział Caritas; ołtarz IV przy krzyżu na placu przykościelnym – Róże Różańcowe.
  7. Egzaminy klas 7 przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędą się w piątek (14 czerwca) w domu parafialnym. Uczniów wraz z jednym z rodziców zapraszamy w następującym porządku: kl. 7a ze Szkoły Podstawowej nr 1 – na godz. 16.00; kl. 7b ze Szkoły Podstawowej nr 1 – na godz. 17.00; kl. 7 ze Szkoły Podstawowej nr 2 – na godz. 18.00.
  8. Grupa Adonai zaprasza młodzież oraz wszystkich chętnych na adorację dziękczynną za kończący się rok szkolny w piątek na godzinę 19.45.
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Pamiątkowe obrazki wykonane na drewnie z rozbiórki dawnego dachu kościoła są rozprowadzane w zakrystii. Stanowią one cegiełki na dalsze prace przy kościele.