Ogłoszenia - Wiebowstapienie Pańskie - 2.06.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, o 19.00. Nabożeństwo czerwcowe i nowenna do Ducha św.
    o 18.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: codziennie na Mszach Świętych wieczornych Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego oraz Nabożeństwa czerwcowe; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o 14.45.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników – w poniedziałek; wspomnienie św. Bonifacego – w środę; wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, misjonarza męczennika – w piątek; wspomnienie św. Jadwigi – w sobotę.
  4. Od poniedziałku do środy odbędzie się Triduum dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Obecność kandydatów na Mszach Świętych wieczornych jest obowiązkowa. Pierwszy dzień Triduum będzie połączony z peregrynacją relikwii św. Jana Pawła II, organizowaną przez Akcję Katolicką. Ks. bp Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży ze Szczawnicy, Szlachtowej i Jaworek w czwartek, 6 czerwca, o godz. 17.00.
  5. Program peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II, obok wspomnianej Mszy Świętej w poniedziałek, obejmuje czuwanie po poniedziałkowej Mszy Świętej do Apelu Jasnogórskiego o 21.00. oraz wcześniejsze przyjęcie relikwii w kościele w Sromowcach Niżnych o godz. 15.00 i ich transport do Szczawnicy, który przy sprzyjającej pogodzie odbędzie się spływem Dunajca oraz około procesjonalnie z przystani do kościoła około godziny 17.30. We wtorek: specjalny różaniec po Mszy Świętej o godz. 7.00; potem indywidualne czuwanie i modlitwa w ciszy dla chętnych w intencji Ojczyzny oraz rodzin naszej parafii aż Nabożeństwa Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45. Po nim nastąpi przekazanie relikwii przedstawicielom Oddziału Akcji Katolickiej z Krościenka.
  6. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na Mszach Świętych godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu tradycyjna składka na misje. Ze względu na czwartkowe bierzmowanie będziemy spowiadać: w środę od godz. 18.00 oraz w piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych
    w domach w piątek od godz. 10.00. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się czuwanie- wigilia przed Zesłaniem Ducha Świętego, które poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym.
  7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00; Grupę Adonai w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  8. Katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 20.00 w kościele.
  9. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!
  10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  11. Grupa Adonai organizuje w najbliższą sobotę wyjazd młodzieży do Tyńca. Chętni mogą zgłaszać się do ks. Tomasza do wtorku.
  12. Objazdowy Serwis Legalizacji Gaśnic będzie do dyspozycji w poniedziałek, 3 czerwca, w godz. od 8.00 do 16.00 przy cmentarzu.
  13. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Władysław Bieniek. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.