Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna - 26 maja 2019 r.

Ogłoszenia -  VI Niedziela Wielkanocna - 26 maja 2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, o 19.00. Nabożeństwo majowe o 18.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów
    i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa majowe, do piątku włącznie, codziennie o godz. 18.30; Nabożeństwo czerwcowe w sobotę Mszy Świętej wieczornej; Od poniedziałku do środy będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o urodzaje, dawne dni krzyżowe  – codziennie wieczorem specjalne nabożeństwo (za pobożny w nim udział można uzyskać odpust zupełny); Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o 14.45. W tym dniu na Mszy Świętej wieczornej rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – w środę; święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – w piątek; wspomnienie św. Justyna – w sobotę. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. W czwartek wieczorem będzie Msza Święta wotywna ku czci św. Wojciecha, patrona naszej Parafii, Ojczyzny oraz Akcji Katolickiej. Będziemy się modlić za Ojczyznę. Po Mszy Świętej odbędzie katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
  5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Emaus w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej; Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Akcję Katolicką w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; Scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00; ministrantów w czwartek na godz. 17.30; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00; Grupę Adonai w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie w środę po wieczornej Mszy Świętej.
  7. Ks. bp Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży ze Szczawnicy i Jaworek w naszym kościele w następny czwartek , 6 czerwca, o godz. 17.00. Nabożeństwo pokutne odbędzie się w następny wtorek, 4 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej. Młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie przygotowawcze w czwartek na godz. 18.30.
  8. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  10. Związek Podhalan zaprasza na Majówkę przy figurze Matki Bożej na ul. Maćka zza Ławy „Przy Oficyrku”, we wtorek, 28 maja, na godz. 17.00.
  11. Akcja Katolicka, z racji srebrnego jubileuszu jej istnienia w naszej diecezji, organizuje peregrynację relikwii Jana Pawła II po parafiach, w których są oddziały tego stowarzyszenia. W naszej parafii będziemy je przyjmować w następny poniedziałek i wtorek, 3 i 4 czerwca.
  12. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę odbędzie się w następną sobotę, 8 czerwca. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich chętnych spoza tego stowarzyszenia. Szczegóły, wraz z informacją o zapisach, w gablocie z ogłoszeniami.
  13. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Juliusz Stolarczyk. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.