Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna - 12 maja 2019 r.

Ogłoszenia -  IV Niedziela Wielkanocna - 12 maja 2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, z uroczystością I Komunii, oraz o 19.00. Nabożeństwo majowe o 18.30. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te składane dzisiaj tradycyjnie na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii. Składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie będzie w przyszłą niedzielę.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest tygodniem modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele, a naszej parafii to tzw. „biały tydzień”: nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.30; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o 14.45; Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny w piątek wieczorem.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: święto św. Macieja, Apostoła – w poniedziałek; święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski – w czwartek – pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o naszym biskupie diecezjalnym Andrzeju, który obchodzi imieniny.
  4. Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w poniedziałek w połączeniu z nabożeństwem majowym. Modlitwie przewodniczyć będą dzieci pierwszokomunijne. Serdecznie zapraszamy!
  5. Rodziców chrzestnych oraz rodziców dzieci, które maja przyjąć Chrzest w maju lub na początku czerwca zapraszamy na katechezę chrzcielną w najbliższą sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Modlitewną  Emaus  w poniedziałek po Mszy św. wieczornej na starą plebanię; Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 19.00; Akcję Katolicką – w środę po Mszy Świętej wieczornej; Scholę dziecięcą w czwartek na godz. 17.00; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00; Grupę Adonai w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  7. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Obok książek można także nabyć ikony i obrazki, których podłoże stanowi drewno pochodzące z rozbiórki dachu na naszym kościele, wykonane przez Panią Joannę Dziubińską. Są one „cegiełkami” na prace przy kościele. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.
  9. Z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na Majówkę przy obelisku na przystani flisackiej w Pieninach w sobotę, 18 maja, na godz. 17.00.
  10. Związek Podhalan zaprasza na Majówkę przy kapliczce na skrzyżowaniu Sopotnickiej i Staszowej (na Rówionkach), we wtorek na godz. 18.00.
  11. Badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca odbędą się w przychodni „Eskulap”, w następny czwartek (23 maja) od godz. 11.30. Bliższe informacje w przychodni i tablicy ogłoszeń.
  12. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Stanisława Zachwieja. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.