Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia -  Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia 2019 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, z procesją Eucharystyczną ku czci Świętego Wojciecha, o 15.00, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i o godz. 19.00. Nieszpory świąteczne o 18.30. W dniu dzisiejszym, w Niedzielę Miłosierdzia, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.     Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który obchodzony jest jako Tydzień Miłosierdzia. Ofiary na Caritas prosimy składać dzisiaj i przez cały tydzień do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Codziennie wieczorem Msze Święte o godz. 19.00.  Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą w kościele codziennie o godz. 18.30. Zachęcamy również do wspólnego odprawiania tych nabożeństw w gronie sąsiadów przy kapliczkach na terenie parafii. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą w środę o godz. 19.00, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o 14.45. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna.

3.     W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny – w poniedziałek; przeniesioną z racji Oktawy Wielkanocy  Uroczystość św. Wojciecha – we wtorek; wspomnienie św. Atanazego – w czwartek; Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – w piątek – w tym dniu Msze Święte w naszym kościele będą w porządku niedzielnym, zaś dodatkowo tradycyjnie będzie celebrowana uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy na Przysłopie. Rozpoczęcie Eucharystii po złożeniu kwiatów przy pomniku, które odbędzie o godz. 11.30. Autobus z parkingu przy ul. Zdrojowej odjedzie o 9.30. Dojazd na koszt własny; Wspomnienie św. Floriana – w sobotę. Uroczysta Msza Święta w intencji strażaków z miasta i gminy Szczawnica będzie w tym dniu w kościele w Jaworkach. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

4.     W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa odmawiając na dziękczynienie na Mszach Świętych Akt Oddania. Trwamy w łasce uświęcającej, gdyby jednak ktoś pragną skorzystać  z sakramentu pokuty: w czwartek będziemy spowiadać od godz. 17.30 - w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, a następnie Nabożeństwo majowe o 18.30. Odwiedziny chorych w domach z tej samej przyczyny zamiast w piątek odbędą się w sobotę od godz. 10.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające będzie po Mszy Świętej o godz. 7.00.

5.     Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

6.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.

7.     Akcja Katolicka z racji jubileuszu 25. lecia jej istnienia w Diecezji Tarnowskiej organizuje jednodniową pielgrzymkę do Starego Sącza w dniu 18 maja. Szczegółowy program obchodów znajduje się w gablocie Akcji Katolickiej. Do udziału w niej zaproszeni są wszyscy chętni. Prosimy się zgłaszać do prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – Aleksandra Majerczaka. Termin zgłoszeń do 4 maja.

8.     W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Laskowski oraz śp. Damian Zadworny. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.