Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - 7 kwietnia 2019 r.

V Niedziela Wielkiego Postu              07.04.2019

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Witamy w naszej wspólnocie ks. prał. Jerzego Buczka z Rzeszowa, i zapraszamy wszystkich do skorzystania z przygotowanych przez niego nauk i kazań. Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest czasem rekolekcji i spowiedzi parafialnej. Codziennie, do środy włącznie, Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym o godzinie 7.00, 9.00 i 19.00. Nauki stanowe dla mężczyzn w poniedziałek o 10.00 i 20.00; dla kobiet, we wtorek o 10.00 i 20.00. Młodzież zapraszamy na Adorację we wtorek na godz. 21.00; chorych - na Mszę świętą w środę na godz. 11.00. Od poniedziałku do środy Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Spowiedź parafialna odbędzie się w sobotę w godzinach od 8.30 do 10.00; od 10.30 do 12.00; od 15.30 do 17.00 i od 17.30 do 19.00. Zachęcajmy rodzinę, znajomych, sąsiadów do uczestnictwa w tych wydarzeniach – szczegółowy program rekolekcji znajdziemy w gablocie z ogłoszeniami. Ponadto w tym tygodniu: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek wieczorem; Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o 17.00, dla młodzieży o 19.00, a następnie Msza Święta.
  3. Piątkową drogę krzyżową o godz. 17.00 poprowadzi Związek Podhalan. Jeżeli pogoda dopisze oraz uda się nam uporządkować i posprzątać kaplice, to chcielibyśmy odprawić ją na zewnątrz. W związku z tym, zapraszamy wszystkich chętnych do prac porządkowych i sprzątania w piątek od godz. 10.00. Chociaż zmienia się lokalizacja kilku kaplic, to jednak troska o nie mieszkańców poszczególnych ulic idzie za numeracją kaplic a nie ich lokalizacją. Jeżeli ktoś opiekował się np. kaplicą IV, to nadal się opiekuje kaplicą IV.
  4. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00; dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wraz z rodzicami w czwartek na godzinę 18.00; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00.
  5. W Niedzielę Palmową poświecenie palm wraz z procesją odbędzie przed Mszą o godzinie 10.30. Rozpoczęcie o godzinie 10.20 przy starej plebanii. Zapraszamy szczególnie gorąco dzieci wraz z rodzicami! Jak co roku, nasza parafia wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Szczawnicy oraz Związkiem Podhalan organizuje konkurs palm. Inicjatywa ta odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Szczawnicy. Rozpoczęcie konkursu po zakończonej Mszy Świętej w kaplicy Św. Kingi w domu parafialnym. Szczegóły konkursu można znaleźć na plakatach, zaś regulamin na stronie internetowej MOK i w gablocie z ogłoszeniami.
  6. Jak co roku, w Niedzielę Palmową po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godziny 18.00. rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku ulicami centrum (ul. Zdrojową przez Plac Dietla do ul. Jana Wiktora i obok plebanii do kościoła) Plan trasy jest w gablocie z ogłoszeniami. Zapraszamy do prowadzenia: Stow. Rodzin Kat. - Stacja I; Siostry zakonne - Stacja II; Flisacy - Stacja III; Róże Różańcowe - Stacja IV; Lektorzy i Ministranci - Stacja V; Caritas - Stacja VI; Młodzież - Stacja VII; Nauczyciele - Stacja VIII; Dzieci ze szkoły podstawowej (tekst czyta ktoś z Rodziców) - Stacja IX; Związek Podhalan - Stacja X; Samorząd - Stacja XI; Rada Parafialna - Stacja XII; Strażacy, Policja i Straż Miejska - Stacja XIII; Akcja Katolicka - Stacja XIV. Teksty rozważań poszczególnych stacji są do odebrania w zakrystii od środy wieczorem. Wszystkich, Parafian i Gości, serdecznie zapraszamy! Zwracamy się też z prośbą do straży miejskiej i straży pożarnej, aby służby te tradycyjnie zatroszczyły się o bezpieczeństwo i porządek na trasie.
  7. Msze Święte dla chorych przed świętami wraz z objazdami będą w środę o godz. 15.00 w tych samych, co zwykle domach w Szczawnicy Niżnej i Wyżnej. Chorych na objazdy prosimy zgłaszać do wtorku wieczorem.
  8. Okres Wielkiego Postu otwiera szerzej nasze serca na potrzeby bliźnich. Parafialny Oddział Caritas tradycyjnie rozprowadza baranki oraz Paschaliki.
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, Różaniec oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  10. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce zaprasza do udziału w darmowych kursach, młodzież niepracującą w wieku od 18 do 24 lat. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia 2019 r. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 18 262 27 80 lub na stronie internetowej Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Plakat z informacjami znajduje się też w gablocie z ogłoszeniami.
  11. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności: śp. Janusz Tabasz. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.